„Esenbák“ Ondráček dohled nad GIBS opět nezískal. Ani o Palachově týdnu

Autor: zst - 
17. 1. 2018
15:10

Sněmovna znovu volila předsedu stálé komise pro dohled nad Generální inspekcí bezpečnostních sborů. Jediným kandidátem byl stejně jako před Vánoci člen KSČM Zdeněk Ondráček, který se angažoval během Palachova týdne v rámci sametové revoluce na straně SNB. Ondráček dostatečnou podporu nezískal, bude se tedy volit znovu. Přihlásit se do dalšího kola už budou moci i další zájemci o tento post. Poslanci naopak zvolili předsedu vyšetřovací komise ke kauze OKD. Tu povede Pirát Lukáš Černohorský.

Volební komise rozdala 186 volebních lístků, Ondráček potřeboval pro zvolení 94 hlasů. Dostal ale jen 83.

Řada poslanců si své volební lístky na protest ponechala, pochlubili se tím napříkald poslanci KDU-ČSL nebo Pirátů. Celkem neodevzdali poslanci 58 hlasů.

Volba předsedy komise pro kontrolu GIBS se komplikuje, protože jediným kandidátem byl právě Zdeněk Ondráček. Přes nesporné odborné kvality mu většina poslanců nemůže zapomenout účast v uniformě SNB při potlačování demonstrací spojených se sametovou revolucí.

Ondráček téměř uspěl v opakovaném hlasování před Vánoci, část Sněmovny ale zpochybnila sčítání hlasů, proto se opakované druhé kolo první volby konalo až ve středu. Vzhledem k výsledku se teď budou vybírat noví kandidáti na tento post, komunisté už naznačili, že znovu už Ondráčka zřejmě „stavět“ nebudou.

Video Reakce KDU-ČSL a Pirátů na nezvolení Zdeňka Ondráčka do čela komise pro kontrolu GIBS - Zuzana Štíchová
1080p 720p 360p

Ivan Bartoš Blesk Zprávám také řekl, že pokud nebude kandidovat na tento post někdo ze „skutečné opozice“, budou Piráti usilovat o přeobsazení svého postu v komisi. Bartoše by měl na této pozici vystřídat poslanec Mikuláš Ferjenčík, který by zároveň aspiroval na předsedu. Bartoš chce upřednostnit výbor pro veřejnou správu, kterému předsedá, a agendu pokládá za velmi obsáhlou.

Piráti povedou komisi k OKD

Naopak v případě vyšetřovací komise ke kauze o prodeji OKD poslanci předsedu zvolili. Nejtěsnějším možným rozdílem uspěl Lukáš Černohorský, bývalý předseda Pirátů. Potřeboval 95 hlasů a přesně tolik jich dostal. Jeho protikandidátkou byla lidovecká Pavla Golasowská.

Video Michal Horáček bojoval proti zvolení Radka Ondráčka do čela kontrolní komise GIBS. - Blesk Zprávy / Zuzana Štíchová
1080p 720p 360p

Doporučujeme
satanas ( 17. ledna 2018 18:21 )

Je videt ze bolsevik byl na tu verbez moc mirnej, a ted to odnasi vsichni Cesi,obyvatele "Protektoratu Böhmenland"..Tohle je krasna ukazka kam az saha "Moc bezmocnych", nikym v podstate nevolenych.

satanas ( 17. ledna 2018 17:45 )

ONi se proste jen msti a sabotuji vse co muzou..NEmuzou unest debakl U VOLEB TAK SE ASPON TAK UTESUJI::ZOUFALCI S MALINKKYMI PINDOURY::

satanas ( 17. ledna 2018 17:42 )

Je zajimave ze nikomu nevadi clenstvi ve zlocinecke ODS a vubec vsech tech "Bandach" zvoucich se "Demokraticke politicke strany" ktere maji na svedomi nejen rozbiti Ceskoslovenska a bidu kterou jen hluchoslepej pitomec kolem sebe nevidi..Ostuda..

tgbg ( 17. ledna 2018 17:19 )

To je dobře. Tento komunisticko-fašistický hnůj má rubat uhlí na Sibiři.

balika ( 17. ledna 2018 16:26 )

Generál Pavel je ve vedení NATO a s obyčejným policajtem Ondráčkem dělají.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa