Textaře Horáčka nazval vekslákem. Policie chce komunistu Ondráčka stíhat

Autor: ČTK - 
15. srpna 2018
21:29

Policie ve středu odpoledne požádala o vydání poslance KSČM Zdeňka Ondráčka ke stíhání. Informaci České televize potvrdil ČTK předseda mandátového a imunitního výboru Sněmovny Stanislav Grospič (KSČM). Ondráček ani Grospič  neřekli, kvůli čemu chce policie Ondráčka stíhat. Podle serveru Novinky.cz se případ týká Ondráčkových výroků o někdejším kandidátovi na prezidenta Michalu Horáčkovi.

Ondráček řekl na dotaz ČTK, že neví, kvůli čemu může policie žádat o jeho vydání. "Až to přijde, já se s tím seznámím," dodal. Poznamenal, že to vnímá jako předvolební boj.

Horáček podal na Ondráčka trestní oznámení v lednu kvůli tomu, že ho komunistický poslanec označil za veksláka. „Horáček je podle dostupných informací bývalý vekslák a spolupracovník StB s krycím jménem Sázkař. Takový člověk je mi ukradený. Jeho výlevy moudrostí nevyhledávám, ale dostávají se ke mně a pak na některé reaguji,“ řekl loni v prosinci Ondráček v rozhovoru.

Neúspěšný prezidentský kandidát Horáček pak kontroval tím, že během kampaně zveřejnil svoje negativní lustrační osvědčení a také spis, který na něj vedla komunistická Státní bezpečnost. „Panu Ondráčkovi musí být z těchto materiálů známo, že jsem nebyl členem KSČ, nebyl jsem politicky aktivní a spolupráci s StB jsem odmítl,“ řekl Horáček. Policie sice později vyšetřování odložila, ale podle serveru Novinky.cz státní zastupitelství policii případ vrátilo.

Horáček policii poděkoval.  „Pan Ondráček, navzdory dokumentům, které jsem zveřejnil, mě označil za “spolupracovníka StB a veksláka”. Je vidět, že lež je pořád nepřijatelná. Díky,“ uvedl Horáček.

Imunitní výbor nyní stanoví termín, kdy se žádostí o vydání bude zabývat. Mělo by to být ještě před 10. zářím, kdy začne řádná zářijová schůze Sněmovny, řekl ČTK předseda výboru Grospič.

hejhej ( 17. srpna 2018 21:28 )

Ondráček neřekl nic neznámého, Horáčk byl vekslák a sám to kdysi přiznal, tak za co chce policie Ondráčka stíhat ?????? Pravda se asi nesmí v našem " demokratickém " státě o některých říkat.

satanas ( 17. srpna 2018 15:24 )

Neni lehke duchaplne reagovat na tva duchaplna "Moudra"..Musis to brat s humorem a premyslet zacotoasimas!! Kde ty tvy kamose najdu? TY pozdravuj pocestny a kdyz potkas hoWno tak mu nepodavej ruku!

satanas ( 17. srpna 2018 09:17 )

To bude mit az do smrti na zvonku u dveri--Byvaly Kandidat na prezidenta Horacek? Na dverich od cely bych to chapal spis..

hejhej ( 17. srpna 2018 08:00 )

satanas.

satanas ( 16. srpna 2018 19:30 )

Pises jak debYl, myslis jako debYl,,tak asi budes DebYl..Co natom nechapes? Jiste to souvisi stvou nevedomosti..zacotomas!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa