Horáček má smůlu a zuří, Sněmovna komunistu Ondráčka policii nevydala

Autor: ČTK, kal - 
31. 10. 2018
16:55

Policie nebude moci stíhat Zdeňka Ondráčka (KSČM) kvůli výrokům vůči někdejšímu prezidentskému kandidátovi Michalu Horáčkovi. Sněmovna Ondráčka ke stíhání nevydala a podle Horáčka to znamená, že poslanci mají privilegium beztrestně lživě obviňovat normální občany. Důvěru v právní stát to podle něj neposílilo.

Pro vydání Ondráčka se ve 200členné Sněmovně našlo jen 47 hlasů, přítomno bylo 168 poslanců a pro vydání by jich tak muselo být nejméně 85. Jenže bod podpořilo pouze 20 Pirátů, deset zákonodárců ODS, šest poslanců TOP 09, po čtyřech Starostech a lidovcích, sociální demokrat Ondřej Veselý, Radek Zlesák z ANO a sám Zdeněk Ondráček.

Proti bylo 80 poslanců. Souhlas s Ondráčkovým stíháním nepodpořili zejména poslanci ANO, ČSSD, SPD a KSČM, ale také i většina občanských demokratů.

Video Zdeněk Ondráček (KSČM) rezignoval na post předsedy sněmovní kontrolní komise GIBS. - Blesk Zprávy / Zuzana Štíchová

Horáček podal na Ondráčka trestní oznámení začátkem letošního roku kvůli tomu, že ho na konci loňského roku nařkl v médiích ze spolupráce s bývalou komunistickou Státní bezpečností (StB). Horáček jakoukoli spolupráci s StB popřel. Policie sice později vyšetřování odložila, státní zastupitelství jí však případ vrátilo.

Video Horáčka potěšil masivní odpor lidí proti Ondráčkovi. - Blesk - Aleš Brunclík, Zuzana Štíchová

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

hradnihulvat ( 1. listopadu 2018 12:40 )

Pomluva je úmyslná lež. To v případě hulváta a burana Zeman nepřipadá v úvahu. Řekne-li kdokoliv o Zemanovi, že je notorický opilec, hulvát, buran, sedmilhář a ochránce estébáků a jejich spolupracovníků, tak nelže, ale říká pravdu. Ale lhal by, kdyby např. tvrdil, že Zeman byl estébák. To by byla pomluva, protože Zeman estébákem nebyl, estébákem byl Babiš alias Bureš. A to je pravda, takže taky žádná pomluva.

MarkusHermann ( 1. listopadu 2018 08:15 )

Víc takových Ondráčků.

bobeszchaloupky ( 1. listopadu 2018 04:55 )

všichni vědí jak to bylo, než se důkazy STB skartovaly

dajanca ( 31. října 2018 22:58 )

Horáček může počkat na další volby a doufat, že Ondráčka nezvolí. Je jen škoda, že po sametové revoluci byli tak aktivní Sachr a spol., že pálili a likvidovali svazky STB. Odjet do kapitalistické ciziny v socialismu nebylo jednoduché.

hafblaf ( 31. října 2018 20:36 )

Pomlouvat, mlátit lidi a bez ostychu se drát ke korytu - to chce hroší kůži.

Zobrazit celou diskusi
Další videa