Horáček (66) se vrací do školních lavic. S dívkami (19) bude studovat dějiny umění

Autor: tva - 
26. 6. 2019
18:22

Bývalý prezidentský kandidát a milionář Michal Horáček (66) se ve středu zapsal ke studiu dějin umění na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Horáček, který je kromě své prezidentské kandidatury známý také jako textař a producent, za měsíc oslaví 67. narozeniny. O fotografii ze zápisu, na které pózuje se svými novými spolužáky, se podělil na facebooku. Horáček pro Blesk navíc popsal, co jej ke studiu v jeho pokročilém věku vedlo.

Své zážitky z přijímacích zkoušek Horáček pravidelně sdílel se svými sledujícími na facebooku. „Jedna devatenáctiletá dívka měla z písemné části víc bodů než já a v ústní části obtížný úkol popsat Plečnikův kostel Nejsvětějšího srdce Páně. Popsala mi to, až jsem zíral,“ píše například v jednom z příspěvků a dodává: „Snad mi bude dopřáno stát se té dívky kolegou.“ Jeho přání se ve středu splnilo.

Jsem tu se svými nastávajícími spolužáky. Jsou různí, ale jedno sdílíme: Velké věci máme v životě ještě před sebou,“ připsal ke společné fotce s ostatními studenty. Pro Blesk poté v SMS zprávě potvrdil: „Zapsal jsem se k prezenčnímu studiu bakalářského oboru dějiny umění. Nepochybně to rozšíří mé znalosti kulturních souvislostí.“

A jak se Horáček dívá na to, že jej v jeho věku budou hodnotit přednášející často mladší než on? „Co jsem se díval, tak starší než já je jen jeden přednášející. To mě bude nutit studovat zodpovědně; nechci kolegy mladší než já vystavit situaci, kdy by mi museli říkat ‚Dnešní zkoušku s odřenýma ušima, pane Horáčku‘.

Do studia se Horáček pouští znovu po osmi letech

Horáček v minulosti na vysokých školách průběžné sám přednášel. Na Fakultě sociálních věd UK vedl semináře tvůrčího psaní a jako vyučující byl rovněž uveden na stránkách soukromé Vysoké školy kreativní komunikace. V roce 2007 Michal Horáček získal magisterský titul z oboru obecná antropologie na Fakultě humanitních studií, o čtyři roky později dokončil doktorské studium kulturní antropologie.

Horáček, který začátkem minulého roku kandidoval v prezidentských volbách, se nakonec v prvním kole umístil na 4. místě se ziskem téměř půl milionu hlasů za trojicí Miloš Zeman, Jiří Drahoš a Pavel Fischer. Před druhým kolem podpořil Jiřího Drahoše a do povědomí voličů se také zapsal svým gestem, kdy mu k využití nabídl billboardy, které měl předplacené.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

PPP150W ( 27. června 2019 08:35 )

"Zešměšňujete" se tak akorát vy.

1912 ( 27. června 2019 06:18 )

nevím proč nestudoval před tou jeho presidenskou kampaní akorát se zešměšnil i s tím Dragounem kterého nakonec podporoval No tak se bude chlubit s dalším doktorátem Peněz má dost i na to aby si ho koupil

PPP150W ( 26. června 2019 22:52 )

Na rozdíl od vás, pitomců podemnou má Horáček i v sedmašedesáti chuť a potenciál se vzdělávat. Vy budete uslintaní hňupové s (možná) základním vzděláním s pochybným prospěchem uloženi do rakví, či zpopelnění do uren.

plysovykozisek ( 26. června 2019 21:08 )

Na co mu bude studovat školu v 66 letech, není jisté, že se dožije promoce. Jestli náhodou nemá postranní úmysly se studentkami.

cesky_novinar ( 26. června 2019 20:16 )

a koho ten parařitní kretén Hovňáček zajímá ?

Zobrazit celou diskusi
Další videa