Středa 27. září 2023
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Polojasno 22°C

Koten dostal bezpečnostní prověrku. Kritizován byl za dezinformace

Autor: zst - 
2. října 2018
17:08

Předseda bezpečnostního výboru Radek Koten z SPD získal bezpečnostní prověrku na stupeň tajné. Střední stupeň mu podle informací předsedy poslanců hnutí Radima Fialy udělil Národní bezpečnostní úřad minulý týden. Podle hnutí to svědčí o tom, že Koten není extremista. Předseda výboru byl kritizován za obsah svého facebookového profilu. V minulosti sdílel například poplašnou zprávu o úniku záření z francouzské jaderné elektrárny. Koten se bránil s tím, že profil nespravoval sám.

„Je to jediný předseda bezpečnostního výboru v historii, který má tuto prověrku na úroveň tajné. Je to obrovská satisfakce nejen pro něj, jako osobu, tak pro nás, jako SPD,“ prohlásil na pravidelné úterní tiskové konferenci před začátkem dalšího jednacího dne ve Sněmovně předseda poslanců SPD Radim Fiala.

V té souvislosti Fiala označil za „politické plácaly“ poslance, kteří s ohledem na informace z médií o Kotenových aktivitách na Facebooku jeho výběr do čela bezpečnostního výboru zpochybňovali a kritizovali. Jednalo se především o poslance KDU-ČSL, TOP 09, STAN a ČSSD. „Chtěl bych těmto lidem vzkázat, že jsou to političtí plácalové, plně si uvědomuji, co říkám,“ rýpl si.

EMBED_OFF

„Na přelomu roku jsem se o sobě dozvěděl různé věci. Někteří mí příbuzní měli pochybnosti o tom, zda se hovoří o mně, nebo o nějakém zločinci,“ dodal k tomu sám Koten. Ten to schytal, protože na svém facebokovém profilu šířil například poplašnou zprávu o úniku radioaktivity ve Francii, byl ale také údajně členem skupin podporujících referendum o vystoupení ČR z EU, skupiny označující islám za smrtelné zlo či fanouškem stránky nazvané Chceme pryč z NATO a EU - Rusko je náš opravdový přítel. Koten v odpovědích naznačil, že facebookový profil nespravoval sám. Dále řekl, že zmíněné skupiny v podstatě nenavštěvuje.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud