Za Stropnického už je ve Sněmovně náhrada. Na místo exministra nastoupil Venhoda

Autor: zst - 
2. 10. 2018
14:50

Už druhý muž s ministerskými zkušenostmi opustil tým Andreje Babiše v Poslanecké sněmovně. Po Robertu Pelikánovi, ministru spravedlnosti, oficiálně skončil i ministr obrany Martin Stropnický. Ten bude velvyslancem v Izraeli. Jeho volnou židli už v úterý odpoledne obsadil Petr Venhoda, předseda buňky ANO v Praze 3.

Slibem služby České republice se pražskému hnutí ANO vyměnil už druhý poslanec ve sněmovních lavicích. Koncem června nahradila Roberta Pelikána Monika Červíčková, která skončila ve volbách „první pod čarou“. Za další zhruba tři měsíce následoval někdejšího vládního kolegu také Martin Stropnický, který bude velvyslancem v Izraeli. Do Sněmovny se tak dostal i „druhý pod čarou“ ve výsledcích hnutí v Praze Petr Venhoda.

Nový poslanec je šéfem buňky hnutí ANO v Praze 3. Bývalý projektový manažer je členem dozorčí rady akciové společnosti Pražská plynárenská Distribuce. Od září 2015 působí také jako člen školské rady Konzervatoře a Vyšší odborné školy Jaroslava Ježka v Praze. V blížících se volbách kandiduje do zastupitelstva hlavního města a na starostu Prahy 3.

Bývalý ministr zahraničí a obrany Martin Stropnický (ANO) se stáhl z nejvyšších pater tuzemské politiky. Jak informovaly Blesk Zprávy, skončil nejen jako poslanec, ale také jako místopředseda hnutí ANO. Už za měsíc by měl totiž odletět do Izraele, kde bude českým velvyslancem. Na konci listopadu má do země přiletět na oficiální návštěvu prezident Miloš Zeman. Stropnický už řídí přípravu jeho cesty po telefonu.

„Chtěl jsem to udělat s koncem měsíce a jen to, že 30. září padlo na víkend, tak jsem to udělal k prvnímu říjnu,“ popsal Stropnický zvolený způsob rezignace. Kancelář jak v Poslanecké sněmovně, tak i tu poslaneckou v Praze 6 už má Stropnický vyklizenou. „Ještě pár věcí jsem si vzal. Podal jsem si ruku s asistentkou,“ řekl ke svému loučení s vysokou politikou. Nostalgii prý ale rád nemá. 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

marmat ( 2. října 2018 18:02 )

NEPOCHYBNĚ....Protože ve vládě ANO žádného nevychovaného "joudu" nenajdete....

Zobrazit celou diskusi
Další videa