Zeman nebude dělat s Petříčkem problémy, tvrdí ČSSD. Skončí Hamáčkovo dvojvládí?

23. 9. 2018
12:49

Prezident Miloš Zeman údajně ve středu slíbil předsedovi ČSSD Janu Hamáčkovi, že s nominací sociálního demokrata Tomáše Petříčka na ministra zahraničí nebude dělat problémy. Uvedl to dnes předseda poslanců ČSSD Jan Chvojka v pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

Zeman po středečním jednání vlády novinářům řekl, že se s dosavadním náměstkem ministra zahraničí Petříčkem sejde, pokud mu ho premiér Andrej Babiš (ANO) přivede. Prezident také řekl, že se na středečním zasedání vlády o nominaci Petříčka, byť byl na jednání přítomen, nemluvilo.

Petříčkovu nominaci dnes v ČT kritizovala opozice. Podle předsedy poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska je zvykem, že ministrem zahraničí je respektovaná osobnost a česká zahraniční politika je „diskoordinovaná“. Podle předsedy poslanců STAN Jana Farského bude v zahraniční politice zřejmě pokračovat dvojvládí Zemana a Babiše. „Jejich výstupy jsou dost zoufalé,“ uvedl Farský.

Sociální demokraté původně navrhovali na šéfa diplomacie svého europoslance Miroslava Pocheho. Zeman ho ale odmítl, nepodporoval ho podle Chvojky ani Babiš. Zeman to zdůvodnil mimo jiné Pocheho postojem k migraci. Vedení ministerstva zahraničí dočasně převzal Hamáček. Petříček byl v minulosti Pocheho asistentem v Evropském parlamentu.

Chvojka nepotvrdil informaci, že by se Poche mohl stát Petříčkovým náměstkem poté, co by se necelý rok před evropskými volbami vzdal mandátu europoslance. „Nevím o tom,“ řekl.


ponner ( 24. září 2018 09:56 )

DObrej clanek http://forum24.cz/zeman-vyzval-k-obrane-madarska-vi-ze-po-orbanovi-je-na-rade-on-a-babis/?utm_source =www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

satanas ( 24. září 2018 09:20 )

Ono staci chapat vetsinou,,tim se vyhnete "Obcasnemu chapani,,vzpomenete jak to rikal Pan Lenin? Trikrat po sobe?

satanas ( 23. září 2018 17:58 )

DObrej clanek je na INFO:CZ..Smrt TOP 09 v primem prenosu..

jemtakjen ( 23. září 2018 17:23 )

Kolik jsi toho požil ?

satanas ( 23. září 2018 17:23 )

Tebe by meli doprovazet psychiatri, a tahat sebou klecovy luzko! Blba hlava je daleko horsi jak Zid , chabrus na nohy!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa