Boj o Pocheho: Hamáček stále nevidí důvod na výměnu. „ČSSD to nezavinila,“ říká

Autor: ČTK - 
9. července 2018
14:19

Předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček nadále nevidí důvod vyměnit Miroslava Pocheho jako kandidáta na ministra zahraničí. Volání po změně prý ani nezaznamenal. Před dnešním jednání stranického grémia zopakoval, že problém s nejmenováním Pocheho není možné vyřešit v řádu dnů.

Grémium by mělo podle Hamáčka rozhodnout mimo jiné o tom, kdy se sejde předsednictvo strany. Do středečního hlasování o důvěře vládě ANO a ČSSD to ale nebude, řekl Hamáček novinářům.

„Je to situace, kterou sociální demokracie nezavinila a snaží se ji vyřešit, nicméně nepůjde vyřešit v horizontu dní,“ uvedl předseda ČSSD a ministr vnitra, který byl pověřen také řízením ministerstva zahraničí.

Video Jmenování nové vlády Andreje Babiše - Blesk TV

Europoslance Pocheho do čela diplomacie odmítl jmenovat prezident Miloš Zeman, zdůvodnil to jeho názory na migraci. Hamáček opětovně odmítl komentovat také setrvání Taťány Malé (ANO) v čele ministerstva spravedlnosti.

Malá čelí podezření, že opisovala v diplomových pracích a zda jako právnička absolvovala poctivě povinnou koncipientskou praxi. „Nebudu kádrovat nominanty hnutí ANO. Je jeho plnou politickou odpovědností, koho do té vlády hnutí nominovalo,“ řekl Hamáček.

O Pochem se přitom budou sociální demokraté bavit bez něho samotného. „Ne, děkuji, myslím, že to není třeba,“ zareagoval pak dnes Poche na dotaz Blesk Zpráv, zda byl pozván na grémium do Lidového domu.

Video Poche k nejmenování: Nejsem ani sluníčkář, ani amatér. Boj o ministerské křeslo pro mě není uzavřený - Blesk Zprávy / Zuzana Štíchová

hejhej ( 10. července 2018 09:58 )

salto: Vyděračská pidi strana ČSSD jedná na pokyn Bakaly a EU, s nimiž je Hamáček a Poche jedná ruka.

salto ( 10. července 2018 08:17 )

ČSSD to nezavinila? A kdo tedy nominoval sluníčkového vítače? A proč se tento vítač drží jako ho.no košile?

marmat ( 10. července 2018 02:11 )

Jak to pan Babiš v klidu dělá, že vedle něj vypadají postupně všichni jako úplní amatéři !!!???

marmat ( 10. července 2018 02:09 )

Ale otravují vzduch pořád...A on sám Poche je šancí posedlý..........znemožněný už teď na 100%.

marmat ( 10. července 2018 02:06 )

Finta Babiše, aby Hamáček nastrčil Pocheho ???? To je těžká schýza....Jeden Fakt je, že prostor, který si ČSSD vzali referendem, jakoby se jím víc a víc mstí...Hloupou taktiku jim ovšem NĚKDO radí...fakt jako Sobotkovi...Příležitost a podaná ruka s 5 ministerstvy udělala z žebráka "metrosexuála" . co neví roupama coby !!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud