Čtvrtek 22. února 2024
Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk
Oblačno, déšť 9°C

Zeman se zlobí: Hamáček porušil dohodu. Za Pocheho měla přijít náhrada

Autor: ČTK - 
24. května 2018
22:50

Prezident Miloš Zeman se s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem dohodl, že na ministra zahraničí navrhne místo europoslance Miroslava Pocheho jiného kandidáta. Tvrdí to aspoň prezident a odkazuje se na týden staré jednání v Ostravě. Šéf sociální demokracie ale podle něj dohodu porušil a ČSSD den poté potvrdila nominaci Pocheho. Zeman ve čtvrtek v TV Barrandov řekl, že Poche zpochybňuje dvě základní orientace české zahraniční politiky, a to odmítání migračních kvót a proizraelskou politiku, a proto nemá být šéfem české diplomacie.

„Kdyby se měl dostat do Černínského paláce takový amatér, považoval bych to za chybu,“ řekl Zeman na Pocheho adresu. To, že ČSSD na něm i přes Zemanovu kritiku trvá, přičítá tlaku, který na Hamáčka vyvíjí zejména pražská organizace strany, které je Poche členem.

Zeman už dříve svou neochotu jmenovat Pocheho do čela ministerstva zahraničí vysvětlil tím, že tento politik ČSSD v minulosti napsal článek vstřícný vůči migrantům a migračním kvótám. V dopise stranickým kolegům pak navíc Poche kritizoval proizraelskou politiku české vlády. Prezident odmítl názor, že Pocheho odmítá i proto, že v prezidentských volbách podpořil jeho protikandidáta Jiřího Drahoše.

Zeman připomněl, že podle ústavy prezident republiky nejenže zatupuje stát navenek, ale také jmenuje velvyslance, a má tak na poli zahraniční politiky silný vliv. Proto by podle svých slov nechtěl, aby se ministrem zahraničí stal člověk, který „porušuje dvě základní orientace české zahraniční politiky“.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

salto ( 25. května 2018 14:50 )

Tak Zemana znáš, a teď si zjisti něco o Pochem ať jsou tvé myšlenky ucelené a dej další příspěvek

oldedek ( 25. května 2018 12:23 )

"Typický případ posledních roků..." Jak Mýla zjistí, že ho ten, konkrétní, nevolil, nepřinesl flašku nebo alespoň vejslužku ze zabíjačky, zduří mu velká část mozku ve které má uloženu mstivost a závist, nó a pak je utrum, lépe medicínsky řečeno, jasnej moribundus ... I když Pocheho vůbec neznám, tak podle Mýli si ho už "živě" dovedu představit ...

refer ( 25. května 2018 12:17 )

Jeví se tak čím dál víc.

refer ( 25. května 2018 12:13 )

čtu článek Prezident, který nenese odpovědnost. Pokud vás baví pouštět si ústa na špacír, včetně urážení kohokoli dle libosti, a vypouštění nepravdivých informací, pak je skvělé být prezidentem České republiky. Ten je ústavně neodpovědný a během výkonu funkce nepostižitelný za trestné činy, ba ani přestupky.

salto ( 25. května 2018 10:14 )

Dáváš přitroublé otázky, něco lepšího

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa