„Kopal“ Sobotka v Číně za CEFC? Cesta byla soukromá, tvrdí expremiér

Autor: ČTK - 
30. 8. 2018
13:52

Bývalý premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) navštívil v srpnu Čínu a jednal s představiteli tamní diplomacie a samosprávy. Ve čtvrtek to napsal server Neovlivní.cz, který Sobotkovu cestu dává do souvislosti s aktivitami čínské společnosti CEFC, která má blízko k prezidentu Miloši Zemanovi a pro kterou podle serveru pracuje Sobotkův osobní přítel Radek Pokorný.

„Jako soukromník jsem byl v Pekingu privátně, ale jako bývalý premiér jsem cestu přirozeně koordinoval a konzultoval s českou ambasádou a navštívil jsem i některé české instituce,“ sdělil serveru bez dalších podrobností Sobotka.

Podle Neovlivní.cz bývalého premiéra přijal náměstek čínského ministra zahraničí Wang Čchao a čínská diplomacie následně uvedla, že jednali o projektu nové hedvábné stezky. Sobotka jednal také s bývalým starostou Pekingu a nynějším představitelem Výzkumného střediska pro státní rozvoj Wang A-šunem. Podle střediska se jejich debata věnovala rozvoji digitálních technologií v Číně.

Podle serveru čínského ministerstva zahraničí náměstek ministra Wang Čchao v červenci přijal také kancléře Vratislava Mynáře. Jednali spolu o bilaterálních vztazích, uvedl server.

Doporučujeme
marmat ( 2. září 2018 10:44 )

Ne tam a TAKTO/tímto stylem...na Mácháči OK....Tam může být i aktivnější...na šlapadle....

marmat ( 2. září 2018 10:41 )

Soukromě jako "EXPREMIĚR" (do r.2017) se zájmovou skupinou/ partičkou ,je diametrálně jiné, než když si tam vyjede ex manželka Nečase, nebo Paroubka...natož ex od ex Grossová.Jeho role je jasný Potěmkin.

robin5 ( 1. září 2018 08:19 )

Kam jede Sobotka coby soukromá osoba, po tom skutečně nikomu nic není. Ale že aby si Sobotka platil "výlet" do Číny z vlastní kapsy, to je fantasmagorie. Ovšem jak se tam domlouval, to je skoro zajímavější, než informace kdo mu cestu platil.

tomik007 ( 31. srpna 2018 12:49 )

Jednal moravsky - kudlou do zad

11karel11 ( 31. srpna 2018 12:45 )

Co je každému potom, kam si Sobotka jede.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud