Jak se žije premiérům ve výslužbě? Cameron si užívá luxusu u moře, Sobotka jezdí metrem

Autor: Darina Jíchová, ČTK, zst - 
27. srpna 2018
18:30

Britský expremiér David Cameron (51) tráví své dny mimo Downing Street číslo 10 s úsměvem na tváři. Místo debat o brexitu se na pláži u svého luxusního letního sídla v Cornwallu věnuje bodyboardingu. O jeho bezpečí se během toho stará 10 osobních strážců, informoval deník Daily Mail. Český expremiér Bohuslav Sobotka oproti tomu jezdí hromadnou dopravou a bydlí v bytě na Moravě.

Expremiér si na pláž v Polzeathu vyrazil se svými dětmi, manželka Samantha (47) mu ale společnost nedělala. Odpočatý, ležérně oblečený Cameron si užíval sluníčka, rodina na pláž dorazila v koloně SUV vozů. Exlídra Konzervativců doprovázela početná ochranka.

Přehnaná ochranka

„Camerona na pláž vždycky doprovází zástup policistů v civilu. Metropolitní policie za jeho ochranu musí utratit majlant,“ sdělil reportérům jeden z místních. „Tentokrát jich bylo 10 a přijeli v koloně aut, to je trošku přehnané. Vždyť šel jenom na pláž,“ dodal.

Britští expremiéři mají nárok na ochranku, navíc Cameron rozhodně nedostatkem netrpí. Na začátku srpna si ke svému letnímu sídlu v Cornwallu pořídil designérskou „kůlnu“ za 740 tisíc korun. Podobný zahradní domek má i doma v Cotswoldu, má v něm krbová kamna. Místo nářadí se ale do kůlny zavírá sám Cameron a píše tam své paměti.

Spokojený Sobotka

Odpočinku si užívá i český expremiér Bohuslav Sobotka, i když výrazně skromněji. Svůj aktuální život popsal jako klidný a spokojený. Z vysoké politiky odešel koncem loňského roku, kdy byl jmenován jeho nástupce Andrej Babiš. Kvůli vládě ČSSD s ANO opustil koncem března i sněmovní lavice. Od té doby se do médií téměř nevyjadřoval. Nechal se jen slyšet, že mu Sněmovna vůbec nechybí. „Popravdě řečeno mi to nechybí, žiju klidný a spokojený život a do politiky se nechci vracet,“ přiznal otevřeně. 

Sobotku stálo „premiérování“ manželství. 8. června 2017, tedy před více než rokem, vydali s manželkou Olgou, se kterou má dva syny, společné prohlášení. Krátce nato odešel z postu předsedy ČSSD.

Video Sobotka: Vedu klidný a spokojený život, nechci se rozčilovat aktuální politikou. - Blesk Zprávy / Zuzana Štíchová

Metro místo limuzíny

Oproti svému britskému kolegovi nejezdí Sobotka v tmavých autech obklopen bodyguardy, ale tramvají a metrem. „MHD a zejména metrem jezdím po Praze docela často, je to efektivní způsob dopravy. Lidé mě hodně poznávají, občas musím dát autogram, nebo debatovat o současné politice,“ vzkázal Blesku bývalý politik, když začala po sociálních sítích kolovat jeho momentka z metra.

Po odluce od ženy pak koupil byt ve Vyškově. Informovala o tom začátkem roku MF Dnes. Dokud byl Sobotka premiérem, bydlel s rodinou v bytě za sedm milionů v pražských Stodůlkách. Svůj nový byt pořídil za 2,2 milionu v bytovce, která dříve sloužila vojákům.

Video Tiskovka Cameron a Sobotka - Zuzana Štíchová,Petr Soukup

tomik007 ( 28. srpna 2018 01:05 )

BOHUS vypada jak shulin, ale pod matracou to bude mit jak henten Kaloosek

y1xcvbnm ( 27. srpna 2018 20:54 )

Sobotka vypadá jako kostelník a nebo jako takový ten jak vodí pohřby, proč ze sebe dělá takové sociáně slabého, to chce aby ho lidi litovali??? přitom má miliony a jezdí jako ten nejchudší. Divadélko jako hrom.

sores ( 27. srpna 2018 19:00 )

Sobotky vejcete, bylo víc než dost a luxusu si také užil víc než dost! Vypadá jak kněz v těch hadrech. Jo, všechna sláva polní tráva Sobotko,jednou nahoře a pak pád dolů. Došlo na tebe.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud