Úterý 16. dubna 2024
Svátek slaví Irena, zítra Rudolf
Zataženo, déšť 16°C

Chovanec promluvil o nahrávkách na Babiše. Na výslech se prý těší

Autor: Jakub Veinlich - 
4. května 2017
21:50

Vicepremiér Andrej Babiš (ANO) a Milan Chovanec (ČSSD) už jsou zase v sobě. Babiš totiž ministra vnitra nepřímo obvinil, že on může stát za nahrávkami, které kolují na internetu. Muž s hlasem podobným Babišovi na nich diskutuje o článcích o politických konkurentech s novinářem Mladé fronty Dnes, která spadá do jeho svěřenského fondu. Babiš přitom tvrdil, že na svá média nemá žádný vliv. Chovanec v rozhovoru pro Blesk.cz odmítl, že by za pořízením nahrávek stál on, rád ale půjde k výslechu.

Ti dva se nemusí, sedí přitom spolu už tři a půl roku v jedné vládě, kterou chce teď premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) položit. Nyní si jdou Andrej Babiš a Milan Chovanec po krku kvůli nahrávkám, podle kterých má šéf ANO údajně ovlivňovat média. Podle Babiše by za tím mohl stát ministr vnitra a v rozhovoru pro Blesk.cz řekl, že podává kvůli úniku hovorů trestní oznámení na neznámého pachatele.

„Je neuvěřitelné, že mě někdo může odposlouchávat na ministerstvu financí, na bezpečnostní radě státu. Pan premiér místo toho, aby to řešil, tak vyzývá lidi, aby to poslouchali,“ zmínil Babiš pro Blesk.cz.

Andrej Babiš podal trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli nahrávkám, které do čtvrtka neslyšel:

Video  Exkluzivně: Babiš podá trestní oznámení kvůli nahrávkám a odposlechům.  - Vera Renovica, Jan Jedlička
Video se připravuje ...

Chovanec: Ochranku za tím nehledejte

Ministr vnitra už si prý na podezírání Babiše zvyknul. Odmítá ale, aby byli do celé situace zatahováni policisté, respektive ochranka, kterou Babiš od státu má. Jak naznačil web Neovlivní.cz, na který se ministr financí odvolává.

„Kategoricky odmítám, že bychom se podíleli na nahrávání vicepremiéra této vlády a kategoricky odmítám, že by to byli policisté,“ řekl Chovanec pro Blesk.cz. A dodal, že Andrej Babiš v každém svém příběhu prý lže, vymýšlí si a křičí.

„Ať podá trestní oznámení, já velice rád půjdu k výslechu, nemám s tím žádný problém,“ řekl Chovanec. A naznačil, že by Babiše mohl nahrávat člověk, který s ním na nahrávce o článcích v novinách údajně mluvil. Tedy novinář Marek Přibil, kterému dal list ve středu výpověď.

„Když si tu nahrávku pečlivě poslechnete, tak zjistíte, že jeden z těch dvou lidí mluví hlasitěji a lépe. Takže já bych většinou hledal toho, kdo to nahrává, u toho člověka, který je lépe slyšet. Takže možná by si měl Andrej Babiš udělat pořádek u sebe doma,“ doplnil svou teorii Chovanec.

Milan Chovane odmítá, že by stál za nahrávkami s Babišem a brání i policii: 

Video  Chovanec o odposleších Babiše: Odmítám, že by to udělali policisté.  - Jakub Veinlich, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Podle ministra vnitra by se měl navíc Andrej Babiš omluvit a ne podávat trestní oznámení. Vicepremiér Babiš autentičnost nadávek, na kterých uráží i své vládní kolegy, nepopřel. Do čtvrtka je prý ale neslyšel.

„V době, kdy řídí svého redaktora Mladé fronty v neprospěch svých politických konkurentů, tak místo, aby se omluvil, tak jde podávat trestní oznámení a napadá opět své politické konkurenty, že mu ubližují? Já jsem ty slova za něj neříkal, já jsem toho redaktora neřídil. Kdo je u toho nahrál, to ať si Andrej Babiš najde u sebe doma,“ dodal Chovanec.

homednes ( 16. května 2017 12:00 )

a co tohle? http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Svinska-lez-dezinformacni-incest-Petr-Zantovsky -podrobne-rozebral-jak-media-vytvorila-kauzu-Babisovych-nahravek-Novinarska-parta-se-pry-uz-zcela-ut rhla-ze-retezu-487582

joudajoudovy ( 5. května 2017 20:47 )

studentik prav se riti do velkeho pruseru...

masavasa ( 5. května 2017 11:52 )

zadne plky ale cisla z CVVM - kveten 2017 duvera vrcholnych politiku: mezi zkoumanymi vrcholnymi predstaviteli statu ma nejvetsi podil duvery zeman (53%) a babis (43%). sobotka (cssd) - na 6.miste (31%) a s 59% neduvery. belobradek (kdu-csl) - na 9.miste (29%) a s 49% neduvery. chovanec (cssd)- na 13.miste (25%) a s 53% neduvery. herman(kdu-csl) - na 20.miste (17%) a s 42% neduvery. kovacik (kscm) - na 23.miste (11%) a s 29% neduvery. stanjura (ods) - na 20.miste (10%) a s 34% neduvery. laudat (top) - na 30.miste (5%) a s 20% neduvery. kalousek, fiala ci gazdik se do tabulky s 30.politiky ani nedostali!!! pouze hlupak nepochopi stvavou kampan proti babisovi neb plna koryta se jim vzdaluji rychlosti svetla.

hejhej ( 5. května 2017 10:59 )

Chovanec trouba, lhář, podržtaška blba Sobotky. Už, aby byly volby a ty jejich ksichty a bláboly nemuseli vidět a poslouchat.

joudajoudovy ( 5. května 2017 10:42 )

prvok majici hlen misto mozku rozdava rozumy jiz tvoji matce prisly davky na peci ZTP i bydleni?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa