Zaměstnanci v kultuře a školství dostanou přidáno, slibuje Sobotka

Autor: ČTK - 
20. 12. 2016
20:13

Nejhůře placení zaměstnanci v kultuře nebo školství by si podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) mohli od července 2017 finančně polepšit. Návrh ministerstva práce a sociálních věcí počítá s tím, že by z nejnižších dvou platových tarifů při jejich zrušení přešli do vyššího. Jejich nároková mzda by se tak zvýšila o pět a devět procent, uvedl premiér po úterním jednání na Úřadu vlády.

Opatření, na které by vláda musela pro druhou polovinu příštího roku najít jednu miliardu korun, by platilo kromě zaměstnanců v kultuře pro nepedagogické pracovníky v regionálním školství, sociální pracovníky nebo administrativní a technické zaměstnance ve zdravotnictví.

Ministr financí Andrej Babiš (ANO), který byl jednání přítomen, s opatřením podle předsedy vlády souhlasil.

Doporučujeme
zkratik ( 20. prosince 2016 21:57 )

zas zaměstnanci školství?Nepřeháněj to?Vždyť maj furt,pořád,stále volno

zdenek43 ( 20. prosince 2016 21:21 )

ale,ale... je zapotrebi CESKOU LUZU dotahnot??? nedotahnot k volbam ....... rijen 2017 - volby Parlamentu CR ...... a samo , aby zvitezila strana SOUDRUHU PRATEL a jejich pratel a pak za zasluhy se konecne soudruh-pritel z CSSD uz uz konecne dostane do STRUKTUR EU ................///Bývalý polský premiér Donald Tusk je ode dneška novým prezidentem Evropské unie neboli předsedou Evropské rady----Pro Tuska je to pokračování skvělé politické kariéry. V roce 2001 založil liberální stranu Občanská platforma a v letech 2007 a 2011 s ní dvakrát vyhrál volby.-----no a Polsko se dostalo do MEGA DLUHU-PROPASTI.......... Odvolávám, co jsem slíbil, a slibuji, co jsem odvolal…......

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa