Speciální tým má hledat práci pro lidi z ghett. Nový befel pro Marksovou a Chvojku

Autor: val - 
13. prosince 2016
13:56

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová vytvoří spolu s ministrem pro lidská práva Janem Chvojkou (oba ČSSD) pracovní skupinu pro zaměstnávání lidí ze sociálně vyloučených oblastí. Informoval o tom ve středu premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který o to Marksovou požádal v rámci bilančního pohovoru.

„Požádal jsem ministryni Marksovou, aby co nejdříve na vládě společně s panem ministrem Chvojkou vytvořila pracovní skupinu, která se zaměří na zaměstnávání lidí v sociálně vyloučených lokalitách,“ informoval Sobotka po jednání s ministryní práce a sociálních věcí.

V sociální oblasti se chce zaměřit také na zlepšení situace pracujících rodin s dětmi. „Cílem je posílit státní podporu pracujících rodin s dětmi,“ uvedl a dodal, že již instruoval experty, kteří se budou v příštích dnech zabývat propočty a „doladěním“ návrhu.

Marksová se chce podle svých slov zaměřit na skupinu dlouhodobě nezaměstnaných a snížit jejich počet. Kvůli tomu je prý ale zapotřebí více spolupracovat s obcemi. Jako klíčové vidí také zákon o sociálním bydlení nebo zvýšení nemocenské pro dlouhodobě nemocné.

Sobotka dodal, že je potřeba také dořešit zastropování věku pro odchod do důchodu a vylepšit schéma valorizace penzí, tak aby v budoucnu neklesal poměr mezi důchody a průměrnou mzdou. Dořešit se také musí otázka zálohovaného výživného.

Premiér Bohuslav Sobotka o náhradním výživném v pořadu Ptám se, pane premiére:

Video Sobotka o náhradním výživném - Blesk TV

kkkastr ( 14. prosince 2016 16:25 )

oni ale práci nechtějí, nestrašte je před vánocema, raděj jim dejte mimořádné dávky

joudajoudovy ( 14. prosince 2016 07:35 )

socani vymysli davno jiz vymyslene nesmysly.... pokud nemakacenkovi dohodi praci, ten se hodi marod a vse bude platit zamestnavatel a socialka doplacet davky. nemakacenko bude na svem, stat usetri za cast davek a zamestnavatel prijde na buben, neb neodvedenou praci za maroda musi odvest jiny ci dalsi zamestnanec. strucne - jedna velka vycuranost od socanu. a nemakacenko? ten si bude dale pracovat na cerno, po polich a silnicich sbirat zeleninu a ovoce, ktere prodava prekupnikovi pro trhovce. staci si v dobe sklizne autem projet okrajove casti prahy, kde se cikani rodinka vrha na stromy a urodu cpe do dvou vleku za auta. a to nehovorim o praci na stavbach a kradenem materialu, ktery dale prodavaji a sami si vypomahaji pri stavbe svych baraku. socani! pokud chtete nejakou napravu stavu, chte to vice kontrol a tvrdy postih jako napr. v nemecku, tzn., ze chyceny zaskodnik nema na nic narok a zamestnavatel cernych dusi je zbaven podnikani na dobu 3.let a jde brucet do teplaku za danovy podvod. netahavost a kleptomanii ma jista rasa jiz v genech a specialni tym z ministerstva to nezmeni. mozna tak zavoz do leceben a nasledna prevychovava jako v zapadni evrope pro migranty. socani jen tak dale, opet se bude protezovat jedna skupina lidi, ktera pouze cerpa vyhody, vcetne prideleni bytu a to bez navratnosti do statni kasy. takto ve volbach nedostanete ani jeden hlas. 3x hura!!!

zdenek43 ( 13. prosince 2016 20:54 )

stát nadhodnotil o 880 milionů rozpočet na nová pracovní místa, zjistil NKÚ 5. 2016 +++++ČTK, lhp 16. 5. 2016 08:34 (aktualizováno 12:13) Domácí 1 Facebook Twitter Google+ Přeposlat reklama V letech 2012 až 2014 stát nadhodnotil rozpočet na nová pracovní místa bezmála o 900 milionů korun. Z přibližně 1,4 miliardy korun, které měly jít například na tvorbu míst či rekvalifikaci a školení, vyplatil jen pětinu. Zbytek peněz podle prověrky NKÚ využil na jiné účely. Peníze na pobídky posílalo ministerstvo práce a sociálních věcí Úřadu práce ČR, který z nich pak vyplatil 278 milionů korun - Ilustrační foto. autor: archiv HN Stát v letech 2012 až 2014 nadhodnotil o 880 milionů korun rozpočet na nová pracovní místa. Ze zhruba 1,4 miliardy korun určených na investiční pobídky, které měly posloužit ke tvorbě míst, rekvalifikace či školení, vyplatil jen pětinu. Zbytek peněz využil na jiné účely. Vyplývá to z prověrky Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ), jejíž výsledky v pondělí oznámila mluvčí NKÚ Olga Málková. Ministerstvo práce a sociálních věcí sdělilo, že jisté nadhodnocení bylo nutné, ale bývalé vedení Úřadu práce ČR nadsazovalo částky až příliš výrazně. Peníze na pobídky posílalo ministerstvo práce a sociálních věcí Úřadu práce ČR, který z nich pak vyplatil 278 milionů korun. "Hlavní pochybení u ministerstva a Úřadu práce ČR se týkala převážně sestavování rozpočtu a čerpání peněz na nová pracovní místa. Ministerstvo každoročně nadhodnocovalo rozpočet na podporu nových pracovních míst v řádu stovek milionů korun. Takové nadhodnocování je proti zásadám sestavování rozpočtu," sdělila Málková. Další bilion veřejných peněz bude pod kontrolou. Poslanci pustili NKÚ do obcí - čtěte ZDE Financemi nevyplacenými na pobídky následně stát pokrýval jiné výdaje. "Polovinu zbylých peněz ministerstvo převedlo do nároků z nespotřebovaných výdajů, druhou polovinu použilo k jiným účelům, například na platy zaměstnanců Úřadu práce ČR, České správy sociálního zabezpečení a Stát

hejhej ( 13. prosince 2016 20:13 )

Speciální tým má hledat práci pro lidi z ghett. Jenže oni o práci zájem nemají. Sociální dávky s různými příplatky, včetně přídavků na děti,jim vynáší více než práce. A co by chtěli dělat ? Někteří neumějí ani česky, jsou nevzdělaní a ani o vzdělaní nemají zájem. Zbytečně vyhozené peníze. Oni se umějí jenom rozmnožovat. Ti, co se chtěli integrovat to udělali už dávno, zbývající dokáží jenom řvát a natahovat ruce. Je z podivem, že stále mají na cigarety, samozdřejmě z dávek - z daní pracujících. Socani potřebují voliče, budou lákat cikány, podoně jako Paroubek - volič cikán dostal 300,- Kč.

robin5 ( 13. prosince 2016 14:50 )

Ti nefachčenkové budou zrovna vítat emisaře od Sobotky chlebem a solí. Spíš na ně vezmou klacek a pošlou psa pokud jim budou nabízet práci. To tak aby museli makat. Dávky jim na jídlo, chlast a cigára stačí a víc nepotřebují. Pokud mají hodně fakanů ještě si můžou koupit auto.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud