Úterý 23. dubna 2024
Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří
Zataženo, déšť 7°C

Pátý syn Jurečky a rodinná pouta Sobotkových ministrů: Kolik má kdo dětí?

 • Autor: Jaroslav Šimáček - 
  16. 2. 2016
  05:25

  Ministrovi zemědělství Marianu Jurečkovi (KDU-ČSL) se v pátek narodil pátý potomek. Opět je to chlapec, dostal jméno Jonáš a ministr se jeho fotkou pochlubil na Facebooku. Zároveň se dostal na špičku pomyslného žebříčku ministrů Sobotkova kabinetu v přepočtu na vlastní potomky. Kolik mají jednotliví ministři dětí a kdo je spolu s Jurečkou nejaktivnějším otcem? Nejvíce dětí mají dále Jan Mládek, Martin Stropnický či Andrej Babiš.

 • 1.Pět dětí

  Páté dítě, pátý chlapeček. Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) má s manželkou Jarmilou dalšího pokračovatele rodu, holčičky se ale Jurečkovi opět nedočkali. A protože ministr již v minulosti naznačoval, že ideální je podle něj 3 až 5 dětí, možná se ani nedočkají. Jurečka však září štěstím.

  Přátelé a kamarádi, s radostí a vděčností vám sdělujeme, že se nám dnes večer narodil Jonáš. Maminka i Jonáš jsou v pořádku. Bohu díky i vám za modlitby. S vděčností Š+M+Š+M+J+J+M Jurečkovi

  Zveřejnil(a) Marian Jurečka dne 12. únor 2016

  Vedle Jurečky se však najde i další ministr, který má pět potomků – jde o ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka (ČSSD). Na rozdíl od Jurečky je však již potřetí ženatý. Za manželku si vzal svou ruskou partnerku Mariu Chlusovou. Mládek má tři dcery a dva syny. 

  Akce na ruské ambasádě: Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek s manželkou Akce na ruské ambasádě: Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek s manželkou | CNC - Karel Kopáč

 • 2.Čtyři děti

  Čtyř dětí se dočkal ministr financí Andrej Babiš (ANO). Syna Frederika a dceru Vivien má se svou současnou partnerkou Monikou Babišovou. Sezdaní nejsou, paní Monika si však nechala změnit příjmení z původního Herodesová. 

  Andrej Babiš s partnerkou Monikou a dětmi Vivien a Frederikem Andrej Babiš s partnerkou Monikou a dětmi Vivien a Frederikem | profimedia.cz, archiv Blesku

 • 3.Tři děti

  Tři děti má ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). I ten si však již zažil rozvod. Blesk jej však loni v létě přistihl ruku v ruce s první ženou v Karlových Varech, kde byl oficiálně „s rodinou“.

  Lubomír Zaorálek byl loni ve Varech prý s rodinou. Za ruku vedl svou první ženu. Lubomír Zaorálek byl loni ve Varech prý s rodinou. Za ruku vedl svou první ženu. | Foto Blesk – Ladislav Křivan

 • 4.Dvě děti

  Nejčastějším případem mezi členy Sobotkovy vlády jsou děti dvě. Má je ostatně i sám premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který s manželkou Olgou vychovává syny Martina a Davida.

   

  Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová i její kolegyně, ministryně školství Kateřina Valachová mají dvě dcery. S manželkou Jaroslavou má dvě děti i ministr obrany Milan Chovanec, popáleninovou chiruržku Zdenku Crkvenjaš, která svého času operovala i Natálku ze žhářského útoku ve Vítkově, si za ženu vzal ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (všichni ČSSD). I oni mají dvě malé děti. 

   

  Dvě dcery má také rozvedený ministr dopravy Dan Ťok, naopak dva syny Richarda a Samuela jeho stranický kolega a ministr životního prostředí Richard Brabec (oba ANO).

   

  S manželkou Janou má syna Josefa a dceru Anežku místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL). 

  Pavel Bělobrádek u voleb s manželkou Janou a synem Josefem Pavel Bělobrádek u voleb s manželkou Janou a synem Josefem | Foto: Ladislav Křivan

 • 5.Jedno dítě

  Jedno dítě má rozvedený ministr spravedlnosti Robert Pelikán (za ANO) a také ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier (ČSSD). Ten žije s někdejší sekretářkou rektora na UK a asistentkou sociálně demokratických poslanců Jaroslavou Tomášovou. Dali se dohromady před více než 20 lety a mají již dospělého syna Jiřího. 

  Jiří Dienstbier s partnerkou Jaroslavou Tomášovou a synem Jiřím Jiří Dienstbier s partnerkou Jaroslavou Tomášovou a synem Jiřím | ČTK

 • 6.Bezdětní

  Ne každý z ministrů vyvádí své rodiny na veřejnost. Ne každý se rodinou netají jako pětinásobný otec Marian Jurečka či vicepremiér Andrej Babiš. Vedle toho jsou však dva z členů Sobotkova kabinetu také svobodní a bezdětní. Jedná se o ministra kultury a někdejšího katolického kněze Daniela Hermana (KDU-ČSL) a ministryni pro místní rozvoj Karlu Šlechtovou (ANO).

  Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová | Foto Blesk - Ladislav Křivan

 • 7.Největší rodina

  Nejvíce potomků se pak točí kolem ministra obrany Martina Stropnického (ANO). S první ženou Lucií Borovcovou má totiž dcery Annu a Františku a také syna Matěje, v současné době předsedu Strany zelených.

   

  S druhou manželkou, herečkou Veronikou Žilkovou, se pak mohou radovat z dcery Korduly, naopak obrovský smutek rodinu zasáhl, když v roce 2007 po pouhých 198 dnech zemřel jejich syn Melichar. Sama Žilková, dnes Stropnická, má z předchozích vztahů dceru Agátu Prachařovou a syny Vincenta a Cyrila.

   

  Když se k tomu přidají ještě osvojené děti Jan a Markéta Herclíkovi, bude mít ministr zemědělství Jurečka ještě co dělat, aby co do počtu rodinných členů svého vládního kolegu Stropnického dohnal. Leda že by měl založeno na vlastní „Jurečkovu jedenáctku“.

  Rodina ministra Martina Stropnického a herečky Veroniky Žilkové Rodina ministra Martina Stropnického a herečky Veroniky Žilkové | Archiv Blesku

rockyshowman ( 19. února 2017 16:08 )

To není pravda. To se spletli fotografové! To je naše neohrožená krasavice. Taková se nadržených přivandrovalců nemusí bát.

ellenic ( 16. února 2016 10:58 )

1912 S kým, to ví jen Žilková, ale oficiálně je to jasné, je to ten, který je uvedený v rodném listě .

ellenic ( 16. února 2016 10:25 )

Ať počítám, jak počítám, největší gruppa multikulti je familie Žilkových, Navrátilových a Stropnických . Ještě nesmím zapomenout na malou family Prachařových, no nejspíše se už nerozrostou, utrpěla by Agátčina postava a nemohla by kouřit . Možná je to dobře, kdo ví, jaké jméno by pro dítě zase vymyslela .

frnduskova ( 16. února 2016 08:30 )

Něco tak šeredného, jako jsou sýrovité, oteklé a zubaté obličeje a postavy rodiny Bělobrádkovy, to se to se často nevidí

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa