Pátek 1. prosince 2023
Svátek slaví Iva, zítra Blanka
Zataženo, sněžení -1°C

Tornádo udání kvůli EET. Babiš už má 500 hlášení a data z 13,6 milionu účtenek

Autor: deb - 
6. prosince 2016
11:30

Smršť hlášení o nevydaných účtenkách z elektronické evidence tržeb (EET) neustala. Spíš se změnila v tornádo, kdy Češi poslali na své hospodské už několik set udání. Zákon o evidenci tržeb vstoupil do praxe 1. prosince. Od té doby eviduje Finanční správa 13,6 milionu účtenek a 496 ohlášení o nevydání účtenky, řekla Blesk.cz mluvčí Finanční správy ČR Petra Petlachová. Dodala, že systém funguje bez problémů.

Za dobu ostrého fungování elektronické evidence tržeb eviduje daňový portál 496 hlášení od lidí o nevydání účtenky. Údaje jsou aktuální k úterní sedmé ráno. „Hlášení se budou postupně ověřovat a analyzovat. Až poté se budou prověřovat podniky. Lidé ani kolikrát netuší, že v dané provozovně či podniku nevedou EET,“ uvedla Petlachová.

Restauratéři a hoteliéři, kterých se jako prvních ve čtvrtek týkalo oficiální zavedení EET, odeslali na servery Finanční správy 13,6 milionu účtenek. Dle DIČ je do systému zapojeno 37 248 podnikatelů. První vlna EET se týká zhruba 40 tisíc podnikatelů. Dle posledního dostupného údaje z 28. listopadu bylo do evidence zaregistrováno 46 250 provozoven.

Vláda od evidence slibuje omezení daňových úniků a narovnání podnikatelského prostředí. Finanční správa zahájí kontroly k elektronické evidenci tržeb po analýze příchozích dat z účtenek. Hlavním nástrojem budou kontrolní nákupy v terénu.

Podívejte se, co Andrej Babiš říkal při startu EET o problémech malých hospod:

A takto přebíral Andrej Babiš účtenku EET:

VŠE O EET ČTĚTE NA BLESK.CZ ZDE >>

alenam ( 7. prosince 2016 17:00 )

Z kterého století jsi sem spadnul??? Předpokládám že tak z počátku poloviny toho minulého. Nebo tu žvaníš takové nesmysly z neznalosti, hladu a závisti, že se někdo dokáže poctivě uživit sám? Jestli pytlačí tvoje famílie, tak to vážně není celostátní problém, to je problém jen té zaprděné vísky v které žiješ.

noacojezase ( 7. prosince 2016 14:06 )

A kam de poděly ty miliony litrů alkoholu z Březinovi aféry? Potraviny se nakoupí mimo fakturu, něco se z toho uvaří, prodá a žádné DPH ani jiný příjem se nikde neuvede. Pytláci nevymřeli ani náhodou.

alenam ( 7. prosince 2016 12:50 )

Černej alkohol se už pár let nevyplácí sám o sobě - nepřiměřené riziko. Fixlování s nákupem potravin? Jak konkrétně podle tebe? Fixl s potravinama letěl za komančů a pár let po '89, teď se dá levný svinstvo koupit legálně, otázkou je kdo a kde je ještě ochotnej to žrát. Ovšem s těma pytláka jsi mě rozesmál Ti u nás už asi definitivně vymřeli jelikož po tom, jak myslivci i mimo sezónu vybíjej zvěř pro vlastní potřebu, už není ani co upytlačit.

noacojezase ( 7. prosince 2016 12:07 )

"když se zvednou příjmy..tak se holt zvednou výdaje" Evidence JEN !!!! tržeb je o ničem. Příjem ke zdanění je až rozdíl mezi tržbou a výdajema. Pochopil !!!! EET není jen o dani z příjmu. Ty nechápeš, že DPH musí zaplatit, že se jim těžce bude fixlovat s černým alkoholem, nákupem potravin, divočiny pocházející od pytláků atd.

111pavel111 ( 7. prosince 2016 08:54 )

"když se zvednou příjmy..tak se holt zvednou výdaje" Evidence JEN !!!! tržeb je o ničem. Příjem ke zdanění je až rozdíl mezi tržbou a výdajema. Pochopil !!!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud