Neděle 16. června 2024
Svátek slaví Zbyněk, zítra Adolf
Oblačno 22°C

Důchodce zpražil Babiše: „40 korun navíc? Na chcípnutí.“ Ten strašil pravicí

Autor: val - 
7. ledna 2016
20:35

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) musel nedávno čelit výtkám jednoho důchodce, který se do něj obul kvůli směšnému navýšení důchodů v letošním roce. Babiš odpověděl, že zmíněný nárůst o 40 korun je jen část z přilepšení, kterého se důchodci letos dočkají. Nezapomněl ale dodat, že je potřeba prosadit „jeho“ elektronickou evidenci tržeb a myslet státotvorněji než opoziční pravice.

„Přidat víc důchodcům a ne 40 korun, to je akorát na chcípnutí!“ obořil se na Facebooku starší pán na Babiše. Na případ upozornilo hnutí ANO.

Babiš mu odpověděl: „První navýšení, které udělala naše vláda, bylo o 205 korun měsíčně pro rok 2015. Na rok 2016 bude vyplaceno 40 korun, ale v únoru jednorázově dalších 1200 korun za rok, to znamená 140 korun měsíčně.“

Dodal, že takové přilepšení přijde státní rozpočet na 18,5 miliardy korun. V roce 2016 chystá dát vláda na důchody celkem 401,3 miliardy korun, zatímco v roce 2013, před nástupem kabinetu Bohuslava Sobotky (ČSSD), to bylo 382,8 miliardy.

Vicepremiér nezapomněl zmínit důležitost zavedení elektronické evidence tržeb, mezi lidmi známé jako registrační pokladny, za jejichž prosazení Babiš bojuje, ale nedaří se mu zlomit odpor pravicové opozice. „Podvody na daních do desítek miliard každý rok. Proto potřebujeme lépe vybírat daně! Potřebujeme, aby si všichni uvědomili, že opatření jako EET a kontrolní hlášení jsou nezbytná pro rodiče a prarodiče nás všech i nás samých, až odejdeme do důchodu,“ řekl.

„Žádáme všechny občany o tuhle nezvyklou věc: Být prozřetelnější a myslet státotvorněji než opoziční ‚pravicoví‘ politici, kteří se snaží zákony na účinný výběr daní zadusit ve sněmovně. My makáme a chceme od politiků kolem nás jen to, aby nás fakt nezdržovali,“ vzkázal závěrem. Už v pátek vicepremiéra čeká další sněmovní pokus o schválení elektronické evidence tržeb.

soda ( 22. června 2016 20:05 )

45 let kradezi .....tihle novi, ti to stihli za 25 let, rozkrast, rozprodat a ozebracit republiku, bylo tu dost firemk ktere byly dobre a byly ve svete zname. Tihle zo umoznili rozprodat, nic tu neni nase, dovazi se sem sunt, obsahujici samou chemii, jak v potravinach tak v hrackach. Kdyz clovek vidi, jak si ti mocni snazi co nejvice nahrabat dokud jsou u koryt a na obycejne lidi žvysoka dlabou, slusne receno. A ten, ktery to v roce 89 mel zachranit, tak si jenom sobe a kcharlovi vratil majetek. A ten pravdolaskar, kteremu tolik komunisti ublizovali, si s nimi podal ruce a za slib, ze je nebudou pronasledovat prevzal v klidu moc. A udelali z nej kult osobnosti. A bude to horsi, neustale zdražování vody, elektriny, plynu, dani a dalsich cen. prave ted reditel ČT bude prebirat odmenu, za co, cca 2miliony a to ke svemu mesicnimu platu cca 230.000,- mesične. A c na to Babis, nic, ten taky kouka, aby si co nejvice nahrabal do tech svych firem i kdyz z funkce, kterou by kvuli stretu zájmu vubec nemel delat, ale komunista si to obhajuje. To je ten, nekterymi fanatiky, obhajovanej kapitalismus. Pravda a laska tady nikdy nezvitezi nad lzi a nenavisti. Prohnilej demoralizovanej kapitalistickej svet

soda ( 22. června 2016 18:28 )

Nadavate na rudokozce, ale jednoho -Babise tady vychvalujete do nebes, neprotirecite si nebo to delaji koblihy zadarmo????

jir-ka ( 16. února 2016 15:35 )

Podle sebe soudím Tebe ?

jir-ka ( 16. února 2016 15:32 )

Nesvádějte všechno na Kalouska . Stabišovi nevěřím .

merrylou212 ( 22. ledna 2016 09:53 )

Tak hlavně musíme poděkovat Nečasovi a Klausovi za podepsané církevní restituce a vyplácení pedofilních kněžích. Tím se rozpočet hodně snížil. A Klusovi poděkovat obzvláště, ale obzvláště za vytunelovaný důchodový fond. O té doby se to táhne. A sytý hladovému nevěří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa