Krátkodobě byla kvůli útoku kolem 15. hodiny jen nedostupná informační stránka etrzby.cz. Server pouze poskytuje informace o EET a se samotnou evidencí a shromažďováním údajů z účtenek nesouvisí. „Následkem útoku tak byla pouze nedostupnost informačních internetových stránek, která byla obratem odstraněna. Praktickou činnost podnikatelů výpadek nijak nenarušil,“ uvedla Petlachová.

Do EET je zatím zapojeno podle DIČ 37 248 podnikatelů. Podle dřívějších odhadů správy se týká první vlna EET zhruba 40 tisíc podnikatelů. Podle posledního dostupného údaje z 28. listopadu bylo do evidence zaregistrováno 46 250 provozoven.

I podle serveru HlídačEET.cz, který monitoruje měření dostupnosti a rychlosti komunikace pokladen obchodníků se servery EET, je odezva systémů dobrá a systém pracuje bez problémů.

Vláda si od evidence slibuje omezení daňových úniků a narovnání podnikatelského prostředí. Pravicová opozice opatření kritizuje a tvrdí, že zlikviduje mnoho drobných živnostníků. Po hotelech a restauracích se budou muset od března příštího roku zapojit do EET maloobchodní a velkoobchodní firmy. Následovat budou i další obory podnikání.

Pokud vás svrbí prsty a chtěli byste si také vyzkoušet, jaké je to poslat udání kvůli nevydané účtence EET, tady máte možnost.

Vše o EET čtěte zde

Připomeňte si, co řekl vicepremiér Andrej Babiš (ANO) při startu EET:

Video
délka: 02:30
720p 480p 360p 240p

Babiš dostal v pražské kavárně účtenku při startu EET. A rýpl si do Kalouska. Blesk - Jaroslav Šimáček

Video
délka: 01:49
720p 480p 360p 240p

Babiš o problému malých hospod: Přijede jim na pomoc?