Zeman volal Trumpové: Lepší velvyslankyně USA není, těšte se na moji Ivanu

Autor: simao - 
16. 11. 2016
16:50

Miloš Zeman se netají tím, že by za americkou velvyslankyni v Česku místo Andrewa Schapira, se kterým si nekápl do noty, rád přivítal ženu – exmanželku Donalda Trumpa Ivanu. V úterý odpoledne jí proto zavolal. A mimo jakýkoli protokol jí říkal, že lepšího velvyslance by Spojené státy poslat nemohly.

„Prezident republiky Miloš Zeman se ve středu dne 16. listopadu 2016 v 16.00 hodin telefonicky spojil s paní Ivanou Trumpovou. Poděkoval za odvahu, kterou projevila zájmem stát se velvyslankyní USA v České republice,“ uvedl nejprve formálně hradní mluvčí Jiří Ovčáček. 

Zeman se těší, až seznámí Ivanu s Ivanou

Pak však přišel na řadu familiérnější tón. „‚Udělalo mi to velkou radost,‘ řekl prezident republiky paní Ivaně Trumpové s tím, že ji rád přivítá na Pražském hradě a v Lánech. Prezident republiky dodal, že se těší, až seznámí paní Ivanu Trumpovou se svou manželkou, která je též Ivana,“ pokračuje Ovčáček.

Zeman také Trumpovou do telefonu pochválil. „‚Lepší velvyslankyni USA do Prahy poslat nemohou,‘ dodal prezident republiky v rozhovoru s paní Ivanou Trumpovou,“ prozradil dál Ovčáček.

Zeman přítelem tří prezidentů: „Kdo to má?“

Miloš Zeman se netají nadšením, že v USA vyhrál volby Donald Trump, exmanžel Ivany Trumpové. Ovčáček již dříve na Twitteru citoval jiná Zemanova dnešní slova: „Není zcela vyloučeno, že se v budoucnosti stanu přítelem tří prezidentů, amerického, ruského a čínského, kdo to má?“

Donald Trump má sice vítězství ve volbách za sebou, na nástup do Bílého domu si však musí počkat do ledna. Doprovodí ho tam jeho současná manželka Melania, se kterou jsou svoji od roku 2005.

Se zlínskou rodačkou Ivanou Trumpovou, rozenou Zelníčkovou, byli manželé v letech 1977 až 1992. Mají spolu syny Donalda a Erica a dceru Ivanku, která hrála významnou roli v Trumpově prezidentské kampani. Podobně jako svého času při první české přímé prezidentské volbě Kateřina Zemanová.

O Ivaně Trumpové se nyní spekuluje jako o náhradě Andrewa Schapira, se kterým je Zeman dlouhodobě ve při a přibouchl mu na Hradě dveře. V souvislosti se svátkem 28. října však došlo na skandál, kdy Hrad tvrdil, že Schapiro na ceremonii předávání státních vyznamenání nebyl, fotky z akce však doložily opak.

Ani Schapiro na Hradě nechyběl, Zeman se později za tento „kiks“ omluvil. Ivana Trumpová by však na jeho místě a s ohledem na Zemanovo „nadbíhání“ stála patrně nikoli vzadu v davu, ale v předních řadách. 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

handgood ( 17. listopadu 2016 21:15 )

Že už to není lidem kolem Zemana trapné, takhle ho nechat pořád se ztrapňovat. Má kolem sebe tým poradců, mluvčího Ovčáčka, ceremoniáře Forejta - živý směrník, správce hradu bez glejtu Mynáře, a nikdo mu neporadí. Že se tihle dobře placení lidi nestydí, nechat v tom Miloše samotného. Už mi připadá jako ten kůl v plotě - Milouš Jakeš v roce 1989.

st.rec ( 17. listopadu 2016 09:27 )

I kdyby Zeman pozval Hujery Clintorisovou nebo krvavou Madlu,najde hodně lidí důvod kopat a nadávat,už jen z principu.Trumpová klidně může být dobrá ambasadorka,určitě lepší protože rodilá Češka než Schapiro s dávno zapomenutými předky.

dzery ( 17. listopadu 2016 09:21 )

Potom se naši souzi diví,že se nadává na jejich guru Mana.

prezny ( 16. listopadu 2016 23:22 )

Kdyby se zvolil v USA Mexičan za prezidenta a Zeman tleskal, budou jeho ovce jásat zase.

prezny ( 16. listopadu 2016 23:17 )

Radar bude, co s tím levičáci provedou. Rvaly si tu vlasy.

Zobrazit celou diskusi
Další videa