Sobota 16. října 2021
Svátek slaví Havel, zítra Hedvika
Polojasno 12°C

Zeman je věrný Putinovi a kouká na Východ, píší Němci. Ovčáček: Nesmysly

Autor: bkr, ČTK - 
19. listopadu 2016
12:15

Za věrného ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi označil německý magazín Der Spiegel českého prezidenta Miloše Zemana. Spíše než na Západ se orientuje na Východ, míní. Mezi evropské populisty zařadil i Zemanova předchůdce ve funkci hlavy státu Václava Klause. Mluvčí prezidenta Zemana označil tvrzení německých novinářů za nesmysl.

„Po rozhodnutí o brexitu a volbě Donalda Trumpa jsou v EU pravicoví i levicoví populisté na postupu. Co je přes ideologické rozdíly spojuje, je odmítání establishmentu a liberálního řádu,“ píše Der Spiegel.

Mezi pravicové populisty řadí například maďarského premiéra Viktora Orbána, předsedkyni francouzské Národní fronty Marine Le Penovou nebo šéfa nizozemské Strany pro svobodu Geerta Wilderse. Na levicové straně spektra magazín jmenuje řeckého premiéra Alexise Tsiprase, šéfa slovenské vlády Roberta Fica nebo českou hlavu státu.

Přes českou vazbu k Západu se raději orientuje směrem na Východ,  je přesvědčen vlivný magazín. Připomíná Zemanova slova o tom, že Česko je nyní nezávislou zemí, zatímco dříve příliš podléhalo tlaku Spojených států a Evropské unie. List zmiňuje i tvrdě odmítavý postoj české hlavy státu vůči protiruským sankcím.

„Jako nástroj vedle Putinovi věrného Zemana slouží také jeho předchůdce ve funkci Václav Klaus, který ve svém volném čase vystupuje na volebních mítincích AfD (Alternativy pro Německo),“ poznamenává Der Spiegel, který současného českého prezidenta charakterizuje také jako člověka tolerujícího alkohol.

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana tvrzení magazínu Spiegel odmítl. „Německé žurnalisty je třeba omluvit. Trumpovo vítězství je natolik rozrušilo, že v krutých mdlobách píší nesmysly,“ uvedl Jiří Ovčáček na svém twitterovém účtu.

suov ( 30. listopadu 2016 21:10 )

tgbg: ale je to lepší než lézt do řiti Obamovi, jezdíš s rego Obamovi kloktat jeho průjem vy dva hnědo***níci,,,

tgbg ( 21. listopadu 2016 08:08 )

Hlavně leze Zeman Putlerovi do řiti!!!!!

1912 ( 20. listopadu 2016 10:25 )

NOJO ON TEN VÁÍLEČNÝ ZLOČINEC OBAMA PŘILETĚL JEŠTĚ OBLBNOUT TU MERKLICI A DÁT RADY NEŽ SKONŠÍ PRESIDENTOVÁNÍ PROTO TAKOVÝ POVYK A HUMBUK !!!

1912 ( 20. listopadu 2016 10:18 )

To jste zapomněli jak ta Merklová chválila a kamarádila s Putinem než se do ní pustili tou zločineckou propagandou ze strany Us a embargy která začala a my se přidali ale zapomínáte že němci stále obchodují i investice běží normálně a s ČÍNOU BRATŘÍČKUJÍ VÍCE NEŽ MY PROTO JSOU TAK SILNI A MY HLUPÁCI SE NECHÁVÁME JEN OBLBOVAT PROTO NEJDEME SE SVĚTEM PROTOŽE NÁS BRZDÍ A TYTO STÁTY CO NÁM DIKTUJÍ AT US A HLAVNĚ EU SE SILNÝM NĚMECKEM KTEŘÍ TAM MAJÍ NEJVĚTŠÍ ZÁJEM O VEŠKERÉM ROZHODOVÁNÍ A POTŘEBUJÍ JEN OTROKY PRO ZVÝŠENÍ JEJICH EKONOMIK !!

joudajoudovy ( 20. listopadu 2016 07:52 )

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Novinari-psali-knihu-vzpominek-na-Vaclava-Havla-Zeptali -se-i-Bohumila-Dolezala-a-to-mozna-nemeli-delat-463509 http://www.parlamentnilisty.cz/arena/m onitor/Takto-se-Ceska-televize-snazila-rozpoutat-17-listopadu-odpor-proti-prezidentu-Zemanovi-Shrnut i-Petra-Zantovskeho-ktere-ukazuje-mnoho-zajimaveho-463441

Zobrazit celou diskusi
Další videa