Neděle 24. září 2023
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Oblačno 18°C

Zeman dá knihu o sobě tchyni, dceři i manželce. Spoluautorem je Ovčáček

Autor: jp, ČTK - 
14. září 2016
20:10

Miloš Zeman během své návštěvy Pardubického kraje pokřtil knihu svých rozhovorů a hlásil, že si již koupil čtyři výtisky. Po jednom dostanou syn s dcerou, ale i manželka s tchyní. Spoluautorem knihy je hradní mluvčí Jiří Ovčáček, dál marně hledající Peroutku.

Knihu Toto je naše země pokřtil v den zahájení své návštěvy Pardubického kraje prezident Miloš Zeman. Jde o publikaci s 25 rozhovory, které s ním vedl Radim Panenka z Parlamentních listů. Spoluautorem knihy je i hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Součástí křtu byla i autogramiáda. „Samozřejmě jsem již přispěl k odbytu této knihy tím, že jsem si koupil její čtyři exempláře, protože ji dám k Vánocům svému synovi, dceři, tchyni a manželce,“ prozradil Zeman.

Publikaci se svými zhruba 300 zodpovězenými otázkami na různá témata z domácí i zahraniční politiky symbolicky polil sektem společně s Panenkou, svojí oficiální fotografkou Hanou Brožkovou, která přispěla dosud nepublikovanými snímky prezidenta, a se svým mluvčím Jiřím Ovčáčkem. Ten doplnil sepsané rozhovory svými glosami. Kniha vznikala pouhé tři měsíce.

„Jedná se o jedinečný souhrn názorů pana prezidenta na celou řadu oblastí, které jsou zásadní a hýbou společností v současné době,“ uvedl Panenka. Předmluvu ke knize napsal vysokoškolský pedagog a europoslanec za ČSSD Jan Keller, jemuž za to dnes prezident Zeman poděkoval.

Své knihy vydávali také předchůdci Miloše Zemana v úřadu prezidenta republiky. Prezident Václav Havel, dramatik a spisovatel, při působení na Pražském hradě vydával zejména své projevy.

V roce 2006 představil knihu Prosím stručně, kterou napsal spolu s Karlem Hvížďalou a ve které spojil rozhovor s poznámkami z prezidentského období a s úvahami ze studijního pobytu v USA. Rovněž až po odchodu z funkce, koncem roku 2007, vydal knižní podobu své nové hry Odcházení.

Havlův nástupce Václav Klaus vydal za deset let v čele státu 30 publikací. Největšího počtu vydání se dočkala kniha Modrá, nikoli zelená planeta, přeložená do dvou desítek jazyků. Každoročně vydával knihu o svých aktivitách (začal Rokem prvním; 2004) a v posledních letech přidal i zápisky ze zahraničních cest.

snehule68 ( 15. září 2016 20:10 )

a je to tady,přesně na inteligemty,jako jsi ty,cílí ty Zemanovy slinty,kecy o něčem,s čím absolutně nic neudělá!!Proč tak horlivě nemluví o cikánech,kterou naši společnost stojí miliardy na dávkách,různých programech atd.?žádnej migrant sem nechce,a když ho náhodou dotáhnou sem,tak zdrhá,ani se neotočí.kdyby se na tom s požehnáním vlády nemastily kapsy různý neziskovky,tak by celá tahle"migranská vlna" nestála ani jako jedna žranice na hradě.

snehule68 ( 14. září 2016 20:40 )

My demokraté knihy nepálíme,ovšem v tomto případě bych se neudržela

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud