Babiš si dá s Merkelovou nakonec večeři. Bude prosazovat Česko bez uprchlíků

Autor: Václav Lang - 
24. 8. 2016
11:50

Vicepremiér Andrej Babiš (ANO) se původně neměl s německou kancléřkou Angelou Merkelovou při její návštěvě Prahy vůbec setkat. Nakonec s ní ale podle zjištění Blesk.cz ve čtvrtek večer povečeří. Bude chtít mluvit o svém negativním postoji k přijímání uprchlíků.

Pracovní večeře se uskuteční na závěr několikahodinové návštěvy Angely Merkelové v Praze. Proběhne v Lichtenštejnském paláci a zúčastnit se jí má asi 50 hostů, včetně šéfů parlamentních komor nebo ministrů.

Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš se původně s Merkelovou setkat neměl, nakonec se s ní ale uvidí alespoň u této večeře. Pro Blesk.cz to potvrdil sám Babiš. Na odpolední jednání ve Strakově akademii podle všeho nedorazí.

Zatím však ještě neví, jestli bude mít příležitost s německou kancléřkou blíže hovořit a podělit se s ní o svůj negativní názor k přijímání migrantů. „Nevím, kde budu na večeři usazen. Pokud budu mít příležitost, tak s ní určitě promluvím,“ uvedl pro Blesk.cz.

Vicepremiér ale poznamenal, že Merkelová přijíždí na pozvání premiéra Bohuslava Sobotky, který jí také má být podle protokolu při večeři diskusním partnerem. „Můj partner je ministr financí Wolfgang Schauble, se kterým mám velmi dobrou spolupráci v boji proti daňovým únikům. S ním jsem o svém negativním názoru na přijímání migrantů a kvót mluvil v minulosti víckrát,“ řekl Babiš.

Schauble prý vnímá odlišnou migrační historii České republiky, a chápe tak i Babišův postoj. „Paní Merkelová pochází z východního Německa, tak by to mohla taky pochopit,“ uzavřel.

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

adhelaida ( 26. srpna 2016 22:24 )

Nebojte, už s Bohumilem schválili přijetí 6tisíc vetřelců do Čech, ale přijedou až po říjnových volbách. To jen pro vaší informaci. Dobrou noc.

adhelaida ( 26. srpna 2016 22:21 )

Je to možný jak může bejt někdo v dnešní době tak neinformovaný jako vy? Zkuste se podívat i na jiné tv kanály než je tv hovna, prima anebo čt a přečíst něco jinýho než české cenzurované weby. Ale pozor. Hrozí, že z té vaší naivity po zjištění skutečností budete mít minimálně infarkt

zdenek43 ( 25. srpna 2016 00:00 )

jinak SOUDRUZI si budou moc dobre rozumnet......... Angela Merkelová se v Německé demokratické republice projevovala jako ambiciózní reformní komunistka. Do strany sice nevstoupila, byla však funkcionářkou odborů i komunistické mládežnické organizace FDJ. neznámé stránky života mladé Angely Kasnerové (později Merkelové) v NDR. Na základě nových dokumentů a rozhovorů s dobovými svědky ukazují, že nebyla jen nepolitickou vědkyní a nebyla zastánkyní německého znovusjednocení, jak se dosud jevilo. Ctižádostivá fyzička patřila k východoněmecké vědecké elitě ovlivněné sovětským systémem. Ještě v roce 1989 byla zastánkyní demokratického socialismu, Komunistickému systému NDR byla Merkelová blíž, než se dosud vědělo. Například ve svém institutu východoněmecké Akademie věd údajně působila od roku 1981 jako tajemnice FDJ pro agitaci a propagandu. SOUDRUH StBak Babis..........Andrej Babiš se narodil v Bratislave v roce 1954 v prominentní komunistické rodine. Jeho otec byl v 50. letech reprezentantem ceskoslovenských podniků v Etiopii a Francii. Podle archivních dokumentů byl Andrej v roce 1982 naverbován od StB jako agent s krycím jménem Bureš a byl clenem KSČ. Andrej chodil na gymnázium ve Svýcarsku a je absolventem Vysoké skoly ekonomické v Bratislave. Slovák Andrej prisel do Prahy v roce 1994 témer bez penez. Má ceské obcanství od roku 2000. Start jeho kariéry je spjat se slovenským podnikem zahranicního obchodu Petrimex , jako obchodní delegát zastupoval v druhé polovine 90. let tuzemské podniky v Maroku. Po revoluci se vrátil do Petrimexu, který pred rozpadem federace zalozil zastoupení v Cechách.

zdenek43 ( 24. srpna 2016 23:51 )

Merkelova rada poveceri se soudruhem StBakem Babisem ... ktery cpe prachy prave do Nemecka...... Z výše zmíněných 1,505 miliardy korun, které Agrofert odvedl na daních během roku 2014, přitom šla do české státní kasy jen půlka, zbytek putoval do veřejných rozpočtů zahraničních zemí, a to hlavně Německa, ve kterém má Babiš svůj nejziskovější podnik – firmu na výrobu močoviny a hnojiva SKW Stickstoffwerke Piesteritz. V tuzemsku na daních firma zaplatila pouze 743 milionů korun...... ++++Do holdingu ministra financí Andreje Babiše (ANO) Agrofert, který patří mezi největší příjemce dotací v tuzemsku, v posledních letech z Bruselu přitekly miliardy korun+++++++

st.rec ( 24. srpna 2016 23:11 )

K večeři doporučuju hrachovou kaši se zelím a zapíjet šaraticí aby poznala kam její politika vede.

Zobrazit celou diskusi
Další videa