Pátek 22. září 2023
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Oblačno, déšť 19°C

Šéf Evropské komise Juncker: Sobotka mě zapřísahal, ať neodcházím z funkce

Autor: bru/ČTK - 
9. července 2016
09:03

Premiér Bohuslav Sobotka důrazně žádal šéfa Evropské komise (EK) Jeana-Clauda Junckera, aby ve své funkci určitě zůstal. Juncker, jehož nedávno tvrdě kritizoval například šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek, to řekl německému týdeníku Spiegel, který vyjde v sobotu.

V rozhovoru, který je zároveň veden také s předsedou Evropského parlamentu Martinem Schulzem, Juncker odpovídá mimo jiné na dotaz týkající se volání po jeho odchodu, které zaznělo od politiků v Polsku nebo v České republice.

Šéf EK v odpovědi říká, že na poslední Evropské radě seděl několik hodin vedle polské premiérky Beaty Szydlové.„O odstoupení neřekla ani slovo. A český premiér mě při nedávné návštěvě zapřísahal, abych určitě zůstal v úřadu,“ uvedl Juncker.

Junckerův odchod požadoval i europoslanec Zahradil ve Studiu Blesk. Proč má podle něj šéf Komise ve funkci skončit?

Video  Bude tu víc uprchlíků a silnější Němci, varuje Zahradil po brexitu.  - Václav Lang, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Zaorálek nedávno vyjádřil v souvislosti s referendem o vystoupení Británie z Evropské unie přesvědčení, že Juncker není mužem na svém místě. Sobotka se na konci června vyslovil pro změnu fungování celé Evropské unie a Evropské komise, zároveň ale poznamenal, že v tuto chvíli by bylo nešťastné pouštět se do personálních bitev.

Debaty o Junckerově konci začaly po rozhodnutí Británie odejít z EU, podívejte se, jak Britové rozhodovali o osudu země:

1pravda1 ( 9. července 2016 14:45 )

Máš tam mezery, co například Bělobrádek - želé, Herman, co se jezdí omluvit sudeťákům, těžce proevropská TOP09, kteří hlasovali pro kvoty, falešná ODS, která před volbami vždy slibuje pravý opak, než pak udělá.... atd.

mirkazam ( 9. července 2016 12:56 )

S celé Evropské unie zní Junckere odstup....ale náš pan premiér Sobotka ho zapřísahá,aby zůstal.Tak co si o to vážení myslíte ??

moiaza ( 9. července 2016 11:30 )

 No, když to řekl Srbotka.... Asi na tom něco bude.

pravlast ( 9. července 2016 11:12 )

Sobotka chtěla nic-neděláčkovi Junckerovi říct aby zůstal a fungoval jako šáša+ožrala protože mu opravdu jde.O jiných funkcích bylo ticho.

zaka ( 9. července 2016 10:20 )

Co dodat když to dáme vedle sebe Špidla,Gros,Sobotka jen to ty socani mají na skladě a ještě jsem zapoměl na Chovance(podrazák)

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud