Větší prostor pro Ovčáčka: Na Hradě vymetli pavučiny a našli kinosál

Tiskové konference Jiřího Ovčáčka se přesunou do hradního kinosálu.
30. 10. 2015
17:43

Harry Potter našel tajemnou komnatu, na Hradě zase odhalili nevyužívaný kinosál. Trochu ho vypucovali a nyní bude sloužit jako místo konání pravidelných tiskových konferencí Jiřího Ovčáčka, mluvčího prezidenta Miloše Zemana.

Takzvaná návštěvní místnost, kde se tiskovky dosud konaly, od poloviny listopadu ustoupí právě kinosálu. Ten na Hradě objevili, když připravovali zázemí pro zájemce, kteří si budou chtít prohlédnout místnosti náležející k pracovně prezidenta republiky.

„Podle mých informací byl naposledy využíván snad za Václava Havla. Od té doby se z něho stal provizorní sklad nábytku. Rozhodli jsme se jej využít v prvním plánu pro mé tiskové konference a následně i pro možnost setkání s občany, kteří se zúčastní oněch limitovaných prohlídek hradních místností,“ řekl hradní mluvčí Blesk.cz.

Prostor má i větší kapacitu než dosavadní místo konání; podle Ovčáčka se do něho vejde několik desítek lidí. „Kinosál nebyl nijakým zvláštním způsobem upravován. Pořízena byla pouze fotografie Pražského hradu, která vytvoří pozadí mých tiskových konferencí,“ prozradil. Snímek je z portfolia Herberta Slavíka, který dvacet měsíců fotografoval hradní prostory a v září pokřtil obrazovou publikaci Pražský hrad – sídlo prezidenta České republiky.

Své pravidelné tiskovky, kde novinářům odpovídá na otázky, dělá Ovčáček už takřka dva roky. Dostal se kvůli nim do křížku s Českou televizí, která je pravidelně vysílala živě až do března. Poté, co prezident Zeman vyslovil, že veřejnoprávní televize neplní svoji roli a že by zrušil koncesionářské poplatky, není živé vysílání pravidlem.

Považujeme tento přístup za dětinskou pomstu České televize za názory prezidenta republiky. Je třeba veřejně vyslovit otázku, že pokud bude Česká televize cenzurovat názory nejvyššího ústavního činitele, jak bude potom postupovat v případě dalších ústavních činitelů, politiků a občanů,“ komentoval tehdy Ovčáček.

milosuvadvokat ( 1. listopadu 2015 00:46 )

tak muj milos a jirik maji nakonec sve vlastni divadlo , konecne , radujme se lide

vi3ol ( 31. října 2015 20:04 )

Už máš toho chlapa??

vi3ol ( 31. října 2015 14:43 )

Vyšupovat je z Hradu co nejdřív, tenhle chcípáček doteď neví, co tam má??..otevřít ho celý, zadara, aby se tam dostali i zde přispívající bolševické socky..

vi3ol ( 31. října 2015 14:36 )

Už máš toho chlapa..??.. evidentně ne, snaž se víc..

ruprecht286 ( 31. října 2015 11:55 )

Konečně adekvátní prostředí pro bývalého žurnalistu z Haló novin pro výstupy v Stand-up comedy.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa