Nejvíce karikatur si vysloužili Zeman s Ovčáčkem, za alkohol i vulgarismy

Autor: zst - 
4. 10. 2015
14:53

V rámci soutěže o nejlepší kreslený vtip, kterou pořádá každoročně Nadace Open Fund Society Praha, zvítězili v počtu námětů karikatur prezident Miloš Zeman a jeho tiskový mluvčí Jiří Ovčáček. Hned za nimi vyprovokoval ke kresleným vtipům umělce nejvíc ministr financí Andrej Babiš (ANO). Zeman s Ovčáčkem vyhráli neoficiální soutěžení už podruhé.

Již podruhé se nejvíce karikovanou českou osobností stal prezident Miloš Zeman, těsně následovaný svým tiskovým mluvčím Jiřím Ovčáčkem a ministrem financí Andrejem Babišem,“ řekl za Nadaci Open Society Fund Praha její ředitel Robert Basch.

I když žádná z českých a slovenských karikatur prezidenta Miloše Zemana ani jeho pravé ruky Jiřího Ovčáčka cenu nadace nevyhrála, přesto byli oba nejčastějším zdrojem inspirace ke kresleným vtipům během loňského roku. „Výborně, to je ta nejskvělejší společnost,“ radoval se na sociální síti ze zveřejněných výsledků hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Ten už má dokonce i svou vlastní loutku, kterou mu půjčili v redakci časopisu Reflex.

V závěsu za oběma „hradními pány“ se umístil ministr financí Andrej Babiš (ANO), kterého umělci vyobrazili například v objetí prezidenta Zemana hned vedle premiéra Bohuslava Sobotky. Na výstavu karikatur pak zve plakát, kde Babiš pózuje jako vojevůdce Napoleon. Na některé soutěžní karikatury se podívejte ve fotogalerii:

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

lev1 ( 5. října 2015 22:17 )

 Nejlepší fór který předstihl Stohoven je vlajka Havlovy humanitární bombarďáky a knížecí pemprsky

tgbb. ( 5. října 2015 07:41 )

 Už našli peroutkův článek "Hitler je gentleman" o kterem Zeman tvrdí, že existuje?

handgood ( 4. října 2015 20:51 )

Havel byl sám o sobě karikaturou podvraťáka.

mikade ( 4. října 2015 18:57 )

vidím, že "noblesa a upřímnost" pražské kavárny je ti milejší...

mirkli ( 4. října 2015 17:52 )

kolik karikatur tam bylo s Havlem,jeho alkohol a jeho humanitární bombardování Jugoslávie

Zobrazit celou diskusi
Další videa