Kancléř Mynář si to spočítal: Nejdřív dítě, potom NEprověrka

Autor: Jaroslav Šimáček - 
23. 1. 2015
12:45

Hradní kancléř Vratislav Mynář čeká na bezpečnostní prověrku. To se však poněkud protáhne, prý minimálně o půl roku. A tak by dříve než prověrka měla být svatba i narození syna, kterého Mynář čeká s pohlednou moderátorkou Alexandrou Noskovou.

Mynář dodal podklady Národnímu bezpečnostnímu úřadu (NBÚ), prověřovat ho však bude i tajná služba. Během procesu udělení prověrky však u Mynáře došlo k řadě prodlev, upozorňuje Právo. A tak se Mynář dočká prověrky patrně nejdříve v létě! „Podle mého výkladu prověrka probíhá standardně,“ tvrdil přitom Mynář minulý týden Lidovým novinám. Podle informací Práva však kancléř nebyl ohledně své prověrky příliš aktivní a prokazoval nebývale zdlouhavý přístup.

Právo tvrdí, že Zemanova kancléře „popohnali“ až paragrafem zákona o ochraně utajovaných informací a bezpečnostní způsobilosti, kdy žadateli o prověrku hrozí padesátitisícová pokuta v případě, že „ztěžuje postup řízení, zejména tím, že se bez závažných důvodů nedostaví na písemnou výzvu.“ Po tomhle upozornění prý Mynář začal spolupracovat aktivněji. Zbývající podklady k řádnému šetření však kancléř dodal až ke konci loňského roku, a tak se rozhodnutí o prověrce oddálilo.

Vezme si ho i bez prověrky

Mynář však podle všeho na bezpečnostní prověrku zas tolik nespěchá. Co však nepočká, je blížící se termín jeho těhotné partnerky Alex, se kterou čeká syna. Narodit by se měl v červnu.

Pro svou novou rodinu si rozvedený kancléř chystá rozlehlé zázemí. Na Praze 10 koupil výhodně za 5,5 milionu od Janouškova advokáta prvorepublikovou vilu. Otázka stěhování je ale ve hvězdách, podle kancléře bude zapotřebí totální rekonstrukce. To už možná bude dříve ona prověrka!

Zato svatba s moderátorkou ČT by se měla uskutečnit již 28. února. A to na Moravě v Osvětimanech, kde má Mynář sportovní areál a s bývalou manželkou tam provozoval penzion. Pohledná Alex si tak svého milého vezme i bez prověrky.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

.abcd.abcd. ( 23. ledna 2015 23:24 )

Krakonos500 je z.m.r.d.

kung-fu-jane ( 23. ledna 2015 22:54 )

Kmotr, je to Lotr

milosuvadvokat ( 23. ledna 2015 21:29 )

má zelenou

lev1 ( 23. ledna 2015 20:26 )

Nezvratný dement Schwarzenberg se zase projevil a utvrdil přesvědčení národa, že výkvět kretenizmu jako je TOP09 nemůže přece nikdo volit

tomik007 ( 23. ledna 2015 15:51 )

vypada na 74

Zobrazit celou diskusi
Další videa