Štěpánův pohřeb: Tajný vzkaz od Kima! Přijeli i Severokorejci

Na pohřeb Miroslava Štěpána dorazila i delegace z KLDR
Autor: Jaroslav Šimáček - 
28. 3. 2014
19:13

Normalizační papaláš Miroslav Štěpán zemřel v neděli na rakovinu, ve věku nedožitých 69 let. Rozloučit se s ním dnes vyrazili nejen Češi, ale i delegace ze zahraniční. Fotografům Blesku neunikli členové severokorejské delegace! Jednoho z nich prozradil i odznáček s Kim Ir-senem.

Se Severokorejci se v západním světě příliš nemluví. Kvůli jejich tvrdé diktatuře. Jenže v minulosti to bylo jinak - také v Československu vládl přísný režim, který si nebál potřást rukou se severokorejskými vůdci. Režim, jehož čelním představitelem byl také Miroslav Štěpán. Kovaný bolševik a rudý boss z Prahy, který však v neděli podlehl zákeřné nemoci.

Video Jakeš na pohřbu přítele bolševika: Demokracie je špatný režim, všechno utratili! - Karel Dlabač, Vera Renovica

Pátečního posledního rozloučení s bývalým vedoucím tajemníkem Městského výboru KSČ v Praze a jedním ze symbolů normalizačního režimu se zúčastnily i zahraniční delegace. Velvyslanec z Venezuely, ale také Severokorejci. Soudě nejen podle odznáčku jednoho z nich - s podobiznou usměvavého vůdce Kim Ir-sena, který zemřel v roce 1994. Otce severokorejského totalitního režimu a "věčného prezidenta", kterého v KLDR dodnes uctívají. Stál v čele Severní Koreje od roku 1946 do své smrti a ve své době jednal se Stalinem i Mao Ce-tungem.   

Severní Koreji však dnes již vládne pevnou rukou diktátor Kim Čong-un, který převzal moc po zesnulém otci Kim Čong-ilovi. Právě s otcem současného vůdce se někdejší vedoucí tajemník pražské KSČ Miroslav Štěpán kdysi setkal osobně. Při třináctém Světovém festivalu mládeže a studentstva v Pchjongjangu. Kim Ir-sen byl tehdy generálním tajemníkem Ústředního výboru Korejské strany práce a prezidentem KLDR. 

Štěpán totiž v letech 1977 až 1986 vedl prorežimní Mezinárodní svaz studentstva. Vrchol Štěpánovy kariéry však přišel až po roce 1986, kdy se dostal do nejužšího vedení pražské KSČ.

Miroslav Štěpán se zdraví s Kim Čong-ilemMiroslav Štěpán se zdraví s Kim Čong-ilem | ČTK

Stejně jako severokorejský vůdce, i lounský rodák Štěpán zůstal svému přesvědčení věrný - komunistické ideály nikdy neopustil, přestože jej "rodná strana" dvakrát vyloučila. Poprvé musel opustit řady KSČ 7. prosince 1989, v září 1992 se nicméně stal členem následovnické Komunistické strany Čech a Moravy. Vydržel v ní ovšem pouze necelý rok.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

zabibol ( 29. března 2014 16:26 )

Byli tam i Janouškovi. Velcí přátelé Štěpánů. Jo komunisti mají dlouhé ruce. To jak strašlivě rozkradli a zaprodali republiku ruským okupantům vešlo do dějin. Bohužel.

scaramonte ( 28. března 2014 22:54 )

Koukám že v tom ti blbci maj pěknej hokej! Na snímku si se Štěpánem podává ruku Kim Ir Sen - dědeček, nikoliv otec současného vůdce!

majojo ( 28. března 2014 22:34 )

 Blešani, co furt šlapete v hovnech a rozmazáváte je?

hoflhofl ( 28. března 2014 20:35 )

Bez s tim do pr.delky, Ivane!

hoflhofl ( 28. března 2014 20:34 )

nejvic mne pobavilo, jak si na diskusi virtualni bohac a zatvrzely protikomous andreslawicky hral na kamose Janouska a pri tom nemel ani tuseni, ze je to komunisticky smejd, heh

Zobrazit celou diskusi
Další videa