Rudý boss Miroslav Štěpán (†68): Ženě nechal dům, pozemky i důchod!

Autor: vr - 
25. března 2014
18:06

Až do smrti kouřil drahé doutníky a chodil v dobře střižených oblecích. A postarat se umí i po ní. Co po sobě zanechal papaláš Miroslav Štěpán (†68)?

Rudý boss, který v neděli zemřel na leukemii, na ženu Alenu (66) přepsal dům v Mukařově u Prahy. Štěpánovi dle katastru patří rozsáhlé pozemky na Lounsku a Kutnohorsku, sama Štěpánová má ještě polovinu domu v pražském Braníku.

Dostával 18 tisíc

Kromě nemovitostí, jejichž hodnota dosahuje k 10 milionům korun, si vdova ukrojí i ze Štěpánovy penze, zhruba 8 tisíc korun měsíčně. „Mám důchod, který činí 18 200 korun,“ řekl sám Štěpán před časem Blesku.
A co komunistu kromě důchodu živilo? Kontakty z dob minulých.

Prošláplý Východ

„Dělám takový malý mezinárodní lobbing. Tu a tam někoho seznámím směrem na Čínu i na celý Východ, který mám dobře prošláplý od mládí,“ tvrdil. Díky kontaktům také dostával darem své doutníky »Cohiba«...

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

violahorska ( 29. května 2014 21:48 )

Já tomuhle říkám: Kázal vodu, sám pil víno... . Nějak mi však způsob jeho života nejde dohromady s komunistickou ideologií a názory mnoha lidí. Kolik důchodců kouří drahé doutníky a chodí v dobře střižených oblecích? Ti, jsou rádi, že jsou rádi, rozmýšlejí, zda navštíví lékaře tento měsíc nebo příští... Proč jeden z lidu - lidumil Štěpán tyto problémy stejně jako mnoho důchodců neřešil?

jirka2 ( 28. března 2014 13:08 )

Prohlásít o komunistech, potažmo o jejich papaláších, že to byli lidumilové, může jen člověk mdlého rozumu.

ad-ga ( 27. března 2014 07:28 )

Naučte se vypočítat vdovský důchod a neklamte lidi částkami, které nejsou reálné. Jestliže měl důchod 18 200,- tak vdova dostane zhruba 3 900 vdovský důchod po manželovi. tak nevím, jak jste dopěli k částce 8000,- Jen by mě zajímalo.kolik si už nahrabala šmuclerka.

cabogaj ( 26. března 2014 13:09 )

Jseš = také asi chytrolín, že?

itartas ( 26. března 2014 09:00 )

Ať byl Štěpán kým byl, fašismus nepodporoval.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud