Pozor, řítí se kmotr: Co dělal Janoušek na pohřbu komunisty Štěpána

Autor: Jaroslav Šimáček - 
28. 3. 2014
15:39

Když stříbrný mercedes zaparkoval před strašnickým krematoriem, nevyskočil z něj žádný bývalý komunistický boss, ale lobbista Roman Janoušek. Popadl věnec s nápisem Rosi a za ruku vzal manželku Simonu. Rázným krokem se pak vydal rozloučit se s zesnulým komunistou Miroslavem Štěpánem. Kde se tu kmotr vzal, ptali se lidé?

Někdejší vysoký komunistický funkcionář Miroslav Štěpán zemřel v neděli, poslední rozloučení pak bylo na dnešek nachystáno do Strašnického krematoria. Jeho branou prošli rodinní příslušníci, řada bývalých členů KSČ, ale i podnikatelé. Třeba někdejší ocelářský magnát Stehlík, či lobbista Martin Ulčák.

Právě s Ulčákem se do hovoru pustil pražský kmotr Roman Janoušek. Jinak však nijak hovorný nebyl, prolétl spolu se sexy manželkou Simonou kolem novinářů a po konci smutečního obřadu zase rychle zmizel. "Janouškovi i Štěpánovi byli pravověrní komunisté. Přátelili se spolu a navštěvovali se už za minulého režimu," vysvětloval TV Nova jeden ze smutečních hostů. "Romana znám ještě jako malého kluka a jeho rodinu také," tvrdil dříve podle Novy o Janouškovi Štěpán.

Janoušek donesl Štěpánovi kytici s černou stuhou a nápisem "Rosi". Kdo by čekal nějakou tajemnou Šifru mistra Janouška", bude zklamán. Jde o první slabiky křestních jmen Janouška a jeho paní - ROman a SImona. Tahle zkratka je přitom něco jako Janouškova soukromá značka. Má ji i jinde, třeba na své jachtě.

Manželé Janouškovi přitom na rozdíl od řady někdejších členů KSČ dorazili v moderních outfitech - kmotr v dobře padnoucím černém sáčku s lesklými rukávy, v černých džínách s páskem výraznou zlatou přezkou, v botách do špičky. Společně s manželkou Simonou nasadili sluneční brýle, na čele však měl Janoušek patrnou jizvu, patrně následek ze zranění a následné operace, kterou loni kvůli krevní sraženině podstoupil ve Střešovické nemocnici. "Měl velmi komplikované zranění hlavy, byl v ohrožení života," tvrdil loni dokonce Janouškův advokát Vít Široký.

Kmotr Janoušek však má nyní jiné starosti. Na konec dubna je naplánované pokračování jeho soudu kvůli údajnému pokusu o vraždu a ohrožení pod vlivem návykových látek. Jsou to přitom již dva roky, co Janoušek srazil při dopravní nehodě v Praze vietnamskou ženu a z místa nehody ujel.

Video Jakeš na pohřbu přítele bolševika: Demokracie je špatný režim, všechno utratili! - Karel Dlabač, Vera Renovica
720p 480p 360p 240p

Video Štepána z KSČ vyprovodil Jakeš i kmotr Janoušek! - Karel Dlabač
720p 480p 360p 240p

Volby do Evropského parlamentu 2019

Informace Kandidáti Evropská unie Voličský průkaz Instituce Evropské unie Legislativní proces

Volby do Evropského parlamentu čekají České republiky v pátek a sobotu 24. a 25. května. Rozhodne se v nich o obsazení 705 křesel. Výsledky by měly být známé v neděli 26. května ve 23 hodin. Počet Europoslanců zeštíhlí o 46 kvůli odchodu Velké Británie.

Počtu českých europoslanců se tato změna ovšem nedotkne. Stejně jako před pěti lety si Češi vyberou 21 nových poslanců.

Blesk Zprávy zjišťovaly, kteří čeští europoslanci chtějí své pozice obhajovat.

Doporučujeme
hejhej ( 30. března 2014 14:48 )

"Někdo" z Blesku maže moje příspěvky, týkající se alkoholického prasete Janouška.Měl už 2 roky sedět v kriminále. Celý národ viděl, jak byl ožralý a on nejen, že se volně pohybuje, ale ještě tomu ožralci nevzali řidičák. Uvidím, kdy mě zase ti ubožáci z Blesku smažou. Na mém názoru na alkoholické prase Janouška se nic nezmění.

123automobil ( 29. března 2014 07:52 )

123automobil ( 29. března 2014 07:51 )

Přesně,ti nejhorší z nejhoršich se tady po tzv.revoluci dostali k moci a to je to nejhorší co se mohlo stát,doplatili na to zase jenom lidééé kteří věřili že se něco změnííí,

123automobil ( 29. března 2014 07:48 )

slider ( 29. března 2014 00:48 )

Kmotr Komunista?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa