Čtvrtek 1. říjen 2020
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Oblačno, déšť 15°C

Blesk na ministrově chalupě: Chcete do držky? Ptejte se tu na Kalouska!

Autor: Sandra Apostolidisová, Veronika Pukačová - 
3. dubna 2012
05:44

Idylické městečko Bechyně v jižních Čechách má podle místních jen jedinou vadu na kráse – ministra financí Miroslava Kalouska (51, TOP 09)! Právě on sem totiž jezdí už od útlého dětství chalupařit. Ačkoliv ministra Blesk v chalupě se zahradou a bazénem nezastihl, vyzpovídal jeho sousedy. A ti na něm nenechali nit suchou!

Prý mu už ekonomické reformy několikrát »ručně « rozmlouvali... Co přesně proti nejvýraznějšímu ministrovi současné vlády obyvatelé Bechyně vlastně mají? „No co by, vždyť je bezvadnej, že...,“ odpovídají štamgasti v místní restauraci U Draka s notnou dávkou ironie v hlase.

„Moc se tu na něj nevyptávejte, nebo taky dostanete do držky. Jako on,“ varoval nás jeden z nich. Kalousek už to prý v Bechyni »slíznul« kvůli reformám dvakrát. „Do sněhu tady lidi vyšlapali obří nápis »Kalousek je vůl«. Do hospody chodí málo. A když, tak si sedne sám ke stolu. Má strach,“ kasají se chlapi u piva.

Sám Kalousek si na žádný konflikt nevzpomíná. „Už jsem dokonce slyšel, že mě v Bechyni shodili do řeky. Je to nesmysl. Jako kluk jsem se tam párkrát porval, ale to je tak vše,“ řekl Blesku.

Chalupa je psaná na Kalouskovy děti. Ty sem s rodiči jezdily téměř pravidelně. „Radka tu s dětmi vždycky bývala celý víkend, Mirek jezdil jen na sobotu,“ popsal jeden z nejbližších sousedů Kalouskových.

Rodina ministra tu prý funguje jako atrakce. „Turistům už se tady neříká »Támhle je hrad, co založil Přemysl Otakar II.«, ale »Támhle bydlí Kalousek«,“ smál se soused. Ten jako jediný ministra chválil. „Lidi jsou nevděční. Že tu sponzoroval tenisové kurty nebo finančně pomohl po povodních, na to už zapomněli,“ dostalo se Kalouskovi uznání.

Exmanželé Kalouskovi: Tři roky jen vedle sebe

I když se Kalouskovi v únoru rozvedli, stále jsou v přátelském vztahu. Alespoň to tvrdí sousedi z bechyňské chalupy. „Ani jsem nevěděl, že se rozvedli, dočetl jsem se to až v novinách. Vždyť ještě v prosinci vypadali v pohodě,“ divil se jeden ze sousedů.

Kalouskovi na chalupě strávili poslední Vánoce, a to i se svým dospělým synem a dcerou. Podle informací Blesku z ministrova okolí už spolu manželé nežijí jako pár dokonce tři roky, normálně však prý spolu komunikují.

enriko ( 3. dubna 2012 14:48 )

Jestli to nebude třeba proto, že jsou to inteligentní dospělí lidé.

enriko ( 3. dubna 2012 14:47 )

Rozdíl není žádný, vždycky budou závidět tomu, kdo má víc. A nejvíc ti, co nemají vůbec nic, neuměli vydělat a uměli utrácet. Njn i vy máte pět domů s otazníkem, proč asi?

enriko ( 3. dubna 2012 14:43 )

I kdyby, aspoň se nerozváděl,jako spousty jiných, aby dosáhli na sociální dávky. Běžný jev v Česku, po rozvodu se chlap papírově přehlásí jinam a exmanželka ,chudinka samoživitelka začíná obíhat sociálku. 70% příspěvek na bydlení atd...

1946 ( 3. dubna 2012 14:41 )

neveřte tomu, co píše Blesk.Není to tak. Naopka, když se v bechyni Kalousek objeví tak se bechyňáci mohou přetrhnou uctivostí.

enriko ( 3. dubna 2012 14:39 )

Jak kdo. "Žrádlo" si můžete koupit jaké chcete, od nekvalitního po špičkovou kvalitu, bytů je nadbytek, volných baráků na prodej spousty a budoucnost jakou si uděláte taková bude. Vlastní neschopnost nesvádějte na jediného chlapa nebo na celou vládu. Mně je vcelku jedno kdo vládne, k ničemu je nepotřebuju.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud