Kalouskova dieta přitvrzuje: Za plyn o pět stovek víc!

Ministr Kalousek by rád domácnostem zdanil plyn
Autor: sak - 
3. března 2012
11:32

Až o stovky korun ročně mohou v příštích dvou letech přijít rodiny, které topí a ohřívají vodu plynem. Pokud projde úsporný plán ministra financí Kalouska, milion a půl českých domácností zaplatí za každý kubík plynu o 32 haléřů víc než dosud.

Stát totiž podle Hospodářských novin uvažuje o zrušení výjimky, podle níž domácnosti nemusí na rozdíl od velkospotřebitelů platit spotřební daň 30,60 Kč na každou megawatthodinu plynu (1 m3 = 0,01055 MWh).

Například majitel rodinného domu, který plynem topí, ohřívá vodu a vaří na něm, by tak zaplatil při spotřebě 17 megawatthodin ročně o 520 korun víc. Rodině, která plyn využívá jen pro ohřev vody a na vaření, by spotřebované tři megawatthodiny vytáhly z kapsy 92 korun za rok.

V souvislosti s návrhem na zvýšení spotřební daně se někteří obávají i toho, že příliš drahý plyn vrátí domácnosti k pálení uhlí. „Pokud návrh vůbec projde, nepředpokládáme, že to bude mít tak dramatické dopady,“ mírní obavy z návratu k pevným palivům mluvčí ministra Ondřej Jakob.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

mariebromova ( 16. března 2012 08:43 )

Kalousku ty zmetku měl bys držet dietu sám a vrátit ty nakradený miliony který ste všichni v teto skorumpované vládě rozkradli a měl by vám být všem zkonfiskován majetek a hned by měl stát peněz dosti.Místo svého chlastání by ses měl stáhnout do ústraní čuňáku.

cat99 ( 13. března 2012 14:20 )

Zlatí Komunisti vrat´te se - vše je odpuštěno !

hu11 ( 6. března 2012 13:17 )

Kalousku začni od vás od vrchu !! Copak jsi tak ubohej, že nevíš, že schody se metou odzhora dolů, tak tam ty vylízance taky zkásni

bonocz ( 6. března 2012 12:10 )

Kalousku vzdej se svého platu a můžeš zdražovat .

fenmetrak ( 6. března 2012 09:46 )

Možná by bylo dobré tyhle gaunery, pověsit. Vždyť na tom není nic tak hrozného aby z toho někdo omdlíval nebo měl nějaká následná psychická traumata.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud