Nahradí Bessera žena z Vizovic?

Nahradí Jiřího Bessera poslankyně za TOP 09 Alena Hanáková?  (Autor: Foto Blesk)
Autor: puk - 
9. prosince 2011
06:35

Podle očekávání nijak nebojoval, neprotestoval, prostě přiletěl od papeže a pak složil funkci. Řeč je o dnes už bývalém ministru kultury Jiřím Besserovi (54, TOP 09). Rezignační dopis odeslal poté, co se přišlo na jeho kamarádíčkování s korupčníkem Pavlem Hráchem a utajenou koupi bytu na Floridě. A nahradit by ho mohla žena!

Besser přiletěl z Vatikánu ve středu večer a ráno poté odeslal rezignační dopis premiéru Petru Nečasovi (ODS). Přestože se Besser prý necítí nijak vinen, vadilo mu, že ho kolegové nepodpořili a nedostal prý prostor se před nimi obhájit.

Besserovi se stalo osudným přátelství s už dvakrát odsouzeným Pavlem Hráchem, z toho jednou za neoprávněné vybírání firemních peněz, podruhé za uplácení. „Je to příspěvek ke zlepšení politické kultury v zemi,“ reagoval na Besserovu rezignaci šéf sněmovní frakce TOP 09 a STAN Petr Gazdík. Podle něj u vrcholného politika prostě není možné, aby se stýkal s odsouzenými lidmi.

Kdo Bessera ve funkci nahradí by mělo být jasné v pondělí, zatím se nejvíc mluví o poslankyni TOP 09 a exstarostce Vizovic Aleně Hanákové. Na seznamu jsou ale i náměstek ministra Radek Zdráhal nebo jeho žena, muzikantka Zuzana Lapčíková.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

tomik007 ( 10. prosince 2011 03:11 )

BESSERA nahradi i necvicena opice.

tomik007 ( 9. prosince 2011 11:08 )

Protikorupcni vlada se rozhodla ze se radeji nebude poustet na tenky led experimntovani, zapichne to a bude se radeji nadale venovat osvedcene korupci jak to Petkovi doporucil Sasa s Vendelinem

letajici_svec2 ( 9. prosince 2011 08:01 )

protikorubci vlada se nam nejak rozpada z duvodu velke zkorumpovanosti ministru....to tedy Svejkovina

zlymikes ( 9. prosince 2011 06:45 )

Já myslím,že nakonec odešel rád.Na kulturu nebyl odborník a rok mezi vlky mu asi úplně stačil.Teď tam přijde nějaká knihovnice či hudebnice,což u naší vlády je dostatečná kvalifikace,viz Kuba.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud