Ministr kultury Besser končí!

Autor: oj, ČTK - 
6. prosince 2011
14:26

Ministr Jiří Besser na ministerstvu končí kvůli zamlčeným kšeftům s korupčníkem Pavlem Hráchem. Podle informací idnes.cz se čeká jen na jeho návrat z Říma, kde je na služební cestě. Nečas řekl, že má jasný názor na jeho pokračování ve vládě, sdělí ho ale nejdřív jemu.

"Je nepřípustné, aby se ministr stýkal s takovými lidmi. Vyřešíme to hned ve čtvrtek po návratu pana ministra Bessera ze zahraničí," řekl serveru idnes.cz šéf poslaneckého klubu TOP 09 a hnutí Starostů a nezávislých Petr Gazdík, za něž je Besser ve vládě. Podle Gazdíka by nebylo vhodné, aby rozhodnutí padlo už nyní. Údajně ale nemá žádnou šanci ve vládě zůstat. "Vyzvat k odchodu mě samozřejmě mohou, ale doufám, že si nechají vysvětlit fakta," vzkázal Besser Lidovým novinám z Vatikánu.

Kauza kolem spolupráce ministra kultury Jiřího Bessera s odsouzeným podnikatelem Pavlem Hráchem se nelíbí ani opozici. Podle sociálních demokratů natolik poškodila ministrovu pověst, že by měl odstoupit. Odpovědnost nyní podle něj leží také na premiérovi Petru Nečasovi (ODS). Ten už dříve uvedl, že pokud Besser porušil zákon, má vážný problém. Tím, že ministr v majetkovém přiznání neuvedl vlastnictví bytu na Floridě, byl zákon podle všeho porušen.

Podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa ministr jednoznačně porušil nejen svůj ústavní slib, ale i přímo zákon, který mu ukládá, aby předložil své majetkové poměry. "Zajímá mě stanovisko předsedy vlády, jestli je schopen dodržet svůj slib, že nebude trpět korupci v ODS ani ve vládě," uvedl.

Připravujeme podrobnosti

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

dagma9 ( 8. prosince 2011 13:05 )

Církev tutově dostane svůj majetek s Besrem nebo bez něho. Odměnu už ten zloděj dostal.

vlaku ( 7. prosince 2011 06:19 )

Bessere, Bessere, že tě to nessere !!!

1912 ( 7. prosince 2011 05:42 )

Bessere .ne .s ser . nás a tak kápni božskou kolik dostaneš melounů či pozemků ,že tolik toužíš to dokončit a nebo se budeš dělit s Kalouskem !!!!!

petr11 ( 7. prosince 2011 05:14 )

...nejhezčí na tom je to, jak se každý brání tím, že nic neudělal. Oni jsou opravdu snad hloupí

va45 ( 7. prosince 2011 00:29 )

Není to tak dlouho co se v televizi cachal Kalousek,že jeho ministři nemají žádný korupční ani jiný skamdál.Najednou Kalouska není ani slyšet.Nechápu proč se do politiky a na ministerský posty derou lidi co nejsou až tak čistý.Vždycky se najde někdo,kdo si dá s tím práci aby na ně dřív nebo později něco našel a vyplavalo to na povrch.Je to arogance,chamtivost a nebo jejích blbost?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud