Klaus jmenoval novou ministryni kultury, nahradila Bessera

Alena Hanáková ve funkci vystřída kolegu Jiřího Bessera  (Autor: Foto Blesk)
Autor: ČTK, oj - 
20. prosince 2011
09:09

Prezident Václav Klaus v úterý jmenoval novou ministryni kultury Alenu Hanákovou. Ve funkci nahradila Jiřího Bessera, který skončil kvůli svým pochybným kšeftům s odsouzeným korupčníkem.

Bývalý starosta Berouna rezignoval kvůli kontaktům s podnikatelem Pavlem Hráchem, který byl pravomocně odsouzen za korupci. Ministr neuvedl v majetkovém přiznání, že figuruje v Hráchově společnosti, která koupila byt na Floridě.

Do čela ministerstva vybralo Hanákovou vedení STAN spolu s předsedou TOP 09 Karlem Schwarzenbergem. Premiér Petr Nečas v neděli potvrdil, že s poslankyní už o jejím jmenování jednal. Na středečním jednání vlády už by nová ministryně měla být u projednávání návrhu zákona o vyrovnání s církvemi.

Třiapadesátiletá Hanáková byla loni v květnu jako bezpartijní na kandidátce TOP 09 zvolena do sněmovny, kde je mimo jiné členkou výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu a místopředsedkyní podvýboru pro kulturu. Než vstoupila do vysoké poklitiky, působila jako starostka Vizovic.

1940 ( 22. prosince 2011 11:12 )

Odvážná to žena a odbornice k tomu ! Ale pro peníze si zkazit pověst s takovou bandou ?

komentator ( 22. prosince 2011 00:48 )

Hanáková z TOP 09 s praxí vychovatelky z družiny základní školy, to je správná kvalifikace pro ministryni kultury. Ve vládě neumětela Nečase jsou další velmi "kvalifikovaní" ministři přímo "předurčeni" pro odpovědné a odborně náročné funkce!! Kmotříček odéesák Kuba (průměrný anasteziolog)je ministerm průmyslu. Nebo "filosof" Chalupa, který ve funkci starosty připravil Prahu 6 investicí do bezcenných dluhopisů o stovky milionů korun. Proč by nynější starostka z Horní-Dolní nemohla být ministryní kultury, když pro herce amatéry dokonce namalovala kulisy? Copak to není hrozná ostuda, že vychovatelka z družiny má reprezentovat doma i v zahraničí českou kulturu? Vždyť družinářka Hanáková se bude se účastnit jednání ministrů kultury EU, kteří na rozdíl od Hanákové jsou výraznými osobnostmi v daném oboru, znají několik cizích jazyků a těší se úctě umělecké sféry!! Copak funkci ministra se stotisícovým platem může v této zemi vykonávat kdokoliv se správnou stranickou legitimací? Čím se ta Nečasova podivná parta liší od komoušů?

joudajoudovy ( 21. prosince 2011 00:58 )

Užijme si ve zdraví, vánoční svátky poslední. S novým rokem přijde bída a naší vládě přibudou kila. Chopme se vzduchových pistolí a vykrmenou zvěř vyžeňme z postelí. Pod kotlem zatopíme a jelita si uvaříme. Národ sobě zamlaská a zašlý puch z vládních lavic vyvětrá.

e.44 ( 20. prosince 2011 18:08 )

Vážně doufáš? Já už ani nedoufám

e.44 ( 20. prosince 2011 13:46 )

Tak na ministerstvu kultury vystřídala zubaře učitelka Nezbývá než doufat, že si vzhledem ke svým podnikatelským aktivitám neudělá z ministerstva svojí vlastní filiálku a že se ministerstvem podporovaná kultura nesmrskne na naučně-vzdělávací oblast

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud