Ministryní kultury bude žena: Schwarzenberg doporučil Hanákovou

Alena Hanáková  (Autor: Pro Blesk - TOP 09)
Autor: ČTK, ljšk - 
13. prosince 2011
15:55

Jiřího Bessera ve funkci ministra kultury nahradí podle všeho žena. Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg navrhne premiéru Petru Nečasovi poslankyni hnutí Starostové a nezávislí Alenu Hanákovou.

Hanáková ve vládě nahradí místopředsedu STAN Jiřího Bessera, který rezignoval kvůli aféře s ručením za byt na Floridě.

"Pan předseda Schwarzenberg ihned informoval pana premiéra Nečase, který se s kandidátkou chce v nejbližších hodinách sejít," řekl novinářům předseda STAN Petr Gazdík. Vyřešit by se měl podle něj především proces jmenování nové ministryně. Nečas dnes odpoledne nese na Pražský hrad prezidentu Václavu Klausovi demisi ministra Bessera.

Sama Hanáková je prý ráda, že po několika dnech jednání a zvažování padlo konečné rozhodnutí. Hanáková dostala přednost před rektorem Akademie múzických umění Ivo Mathém. "Jsem velmi ráda a vážím si toho, že nominace přišla a byla jsem zvolena právě já," řekla.

"Jako to nejdůležitější vidím pokračování a dokončení procesu ve vyrovnání s církvemi. Další může být památkový zákon, ale stěžejní a důležité je to, abych se nejprve seznámila s celým úřadem," uvedla budoucí ministryně a novináře požádala o "nějaký krátký čas hájení".

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

zada ( 13. prosince 2011 21:17 )

No tak ta to asi zplní bezezbytku, i kdyby v čechách pro lidi na chleba nebylo. Proto tam taky je,že!!!!!!!

zlymikes ( 13. prosince 2011 18:08 )

Jako to nejdůležitější vidím pokračování a dokončení procesu ve vyrovnání s církvemi - no pokud je tohle z její hlavy,tak má u většiny lidí mínus.Ti si myslí,že kultura není jen lézt černo***níkům do zadele.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud