Jak Blesk.cz získal video s Topolánkem

Autor: Josef Koukolíček, pet - 
24. března 2010
09:15

Kolem způsobu, jak Blesk.cz získal video z focení Mirka Topolánka se v médiích už objevila řada lží a nepravd. Redakce Blesk.cz se proto rozhodala uvést vše na pravou míru a zabránit tak šíření dalších dezinformací. Redaktor Blesk.cz detailně popsal sled událostí, které předcházely největšímu politickému skandálu tohoto roku.

Na začátku března mne šéfredaktor Lui Magazine pozval na schůzku, kde mi oznámil, že se mu podařilo pro dubnové číslo jeho časopisu domluvit focení a rozhovor s Mirkem Topolánkem. A zároveň se mne ptal, zda bychom o fotografie Topolánka a nejzajímavější části rozhovoru měli zájem a pomohli tak propagaci Lui Magazine.

Řekl jsem mu, že předpokládám, že půjde o výživný materiál, že zájem určitě mít budeme, a zda se můžeme domluvit, že by fotky Topolánka a ukázky z rozhovoru mohl exkluzivně uvolnit pro Blesk.cz a deník Blesk. S tím Jakub Starý souhlasil.

Následně jsem byl lidmi z Lui ještě informován, že focení s panem Topolánkem je domluvené na středu 17. března, kdy se také skutečně odehrálo. Po něm došlo mezi lidmi, kteří byli focení přítomni, k zásadnímu komunikačnímu šumu. Ačkoliv údajně nebyla pořízená videa z focení Mirka Topolánka určena k tomu, aby byla zveřejněna, jeden ze zúčastněných lidí to špatně pochopil, videa vypálil na DVD a v domnění, že i ona jsou součástí předdomluvené mediální spolupráce časopisu Lui s Blesk.cz.

Načež mi oznámil, že DVD s videi nechal na smluveném místě, kde si je mohu vyzvednout. Protože mi k nim vinou výše popsaného nedorozumění nebylo oznámeno nic, co by jejich zveřejnění zakazovalo, logicky jsem předpokládal, že s nimi mohu nakládat jak uznám za vhodné. Dále mi bylo oznámeno, že fotky a části rozhovoru mi budou poskytnuty až po retuši fotografií a autorizaci rozhovoru.

Video Mirek Topolánek o premiéru Fischerovi... - Blesk

Dvě dévédéčka s focením Mirka Topolánka jsem tak fakticky držel v ruce už ve středu odpoledne. Kvůli problémům s počítačovou mechanikou se mi ale nepodařilo videa ve středu přehrát. K přehrání videí jsem se dostal až v pátek a zjistil jsem, jak kontroverzních výroků se na nich Mirek Topolánek dopouští. V pátek odpoledne se pak na Blesk.cz objevil i první článek, který na skandální výroky bývalého premiéra upozorňuje.

Není tak pravda, že záznam videí byl ukraden a následně prodán Blesku. Naše médium za tyto videa nezaplatilo nic, stejně jako při jejich pořízení nedošlo k žádné krádeži nebo jiné trestné činnosti. Není také pravda, že videa donesl do redakce Blesku někdo ze zaměstnanců časopisu Lui, jak se také chybně objevilo v médiích.

Video Topolánek kritizuje církev... - Pro Blesk.cz LUI MAGAZINE

Čtěte také:

405892:wide:true Alexandr Vondra: Za Topolánka se stydím
526278:wide:true Mluvčí ODS na chatu: Žehlil Topolánkův skandál
524757:wide:true Topolánek: Církev vymývá lidem mozky
509238:wide:true Katolíci jsou v šoku z Topolánkových slov
525270:wide:true Jak Topolánek lovil čtyřprocentní voliče
525342:wide:true Topolánek označil Fischera za uhýbavého žida
525444:wide:true Topolánek se svlékl a rozpovídal
525298:wide:true Fischerovi zděšeni, vzpomínky na holocaust se vrací
524754:wide:true Topolánek: Nic jsem neprovedl, ale omlouvám se
517597:wide:true Psal Topolánkovu omluvu vůbec Topolánek?

pooy ( 24. března 2010 15:44 )

I kdyby to co řekl pan Topolánek bylo myšleno tak jak to vidí ti, kteří z toho dělají aféru, pořád by to byl jen názor svobodného člověka žijícího v demokratickém státě. Pokud nazýváte ,,aférou,, názor svobodného člověka - pak je mi Vás líto. Nemusí se Vám líbít co řekl, ale respektujte jeho názor a nedělejte z něho hlupáka jen proto, že řekl co si myslí.

pooy ( 24. března 2010 15:35 )

Naštvalo to maximálně toho, kdo pana Topolánka nepochopil. Neřekl nic špatného. Pro mě to žádná aféra není.

simeon ( 24. března 2010 14:14 )

sory, zapomněl jsem zmínit že ti samostatně uvažující a inteligentní... klidně se škrtni ;-) už jen proto, že nepodávám žádné rádoby informace jako redaktoři abych ovlivnil masy, kdežto jen konstatuju čemu na té jejich mystifikaci nevěřím a proč. Stačí víc vnímat psaný text a nedělat rychlé závěry na názory jiných

simeon ( 24. března 2010 14:12 )

simeon ( 24. března 2010 14:10 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud