Už je to jisté! Vánoce na blátě: Bude až 12 stupňů!

Autor: rum - 
21. 12. 2012
14:41

Žádný sníh, žádná romantika! Naopak! Zatažené nebe s deštěm a všude kolem bláto. Takové bude počasí Štědrého dne i dalších svátků. Kdo čekal zimu, bude zklamaný, přichází totiž jaro! Místy může být až 12 stupňů!

„Ze tří možných variant, které nám počítačové modely nabízely, a každý den to vypadalo jinak, nakonec zvítězilo teplé proudění vzduchu z jihozápadu,“ uvedla meteoroložka Dagmar Honsová. Co to znamená?

„Vánoce budou velmi teplé. Na Štědrý den čekáme až 8 stupňů nad nulou, déšť a také vítr,“ vysvětlila Honsová. Zejména v Čechách může teploměr ukázat dokonce až 12 stupňů! Vánoční obleva prostě vychází, její úspěšnost je až 75 %.

Déšť i na horách

Pokud jste chtěli ujet pošmournému počasí do hor, tak ani tam si moc sněhu neužijete. „Tady očekáváme ochlazování v noci z 26. na 27. prosince, kdy by měly padat srážky smíšené, později sněhové. Do té doby bude pršet ale i na horách,“ upozornila meteoroložka.

Dlouhodobá předpověď navíc neslibuje žádný návrat zimy. Mírně ochlazovat by se mělo od 27. prosince, do silvestra tak čekáme teploty v nížinách teploty kolem pěti stupňů nad nulou.

Teploty svátečních dnů

Den Předpověď Teplota
Štědrý den zataženo, dešťové přeháňky 4 až 8 °C, místy až 12 °C
1. svátek vánoční oblačno, dešťové přeháňky 3 až 7 °C  
2. svátek vánoční      oblačno, dešťové přeháňky, na horách postupně sněžení 3 až 7 °C  

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

hasmen ( 22. prosince 2012 09:53 )

meteoroložka Dagmar Honsová

janarandlikova ( 21. prosince 2012 17:27 )

Zdravim. Mezi lidma ted koluje novinka, jak si privydelat na internetu par penez. Je to na - www.CervenoCerna.Borec.cz - Ja si takto vydelavam uz pres mesic a nemuzu si to vynachvalit, stejne jako znami, kteri mi to poradili Doporucuji to omrknout rychle, protoze brzy to uz nebude mozne!

naidka ( 21. prosince 2012 16:20 )

Loni to bylo taky tak. Vánoce na blátě, potom teplý leden až +10st. a únor to vynahradil, bylo až -16st. holomrazy, nic pro zahrádkáře, vymrzlo kdeco.

Zobrazit celou diskusi
Další videa