Druhé místo v soutěži obsadil Kamil Lhotský, veterán této soutěže, který ovládl řadu předchozích ročníků. Letos do sebe nasoukal 143 švestkových knedlíků, což je o 23 méně než loni. "Na třetím místě skončil Jaromír Rafaj, který spořádal knedlíků 101," uvedla Klára Bobková. Klání se letos zúčastnilo devět jedlíků, z toho jedna žena, Markéta Štrucová, která skončila na osmém místě. Dokázala během hodinového limitu sníst 56 knedlíků, doplnili pořadatelé.

Soutěže se letos zúčastnili i další borci, kteří byli k vidění v předchozích ročnících. Když však viděli Dvořáčkův apetit, postupně se vzdávali. Loni soutěž vyhrál Američan Patrick Bertoletti, který snědl během soutěže 198 knedlíků. Je zároveň dosavadním rekordmanem této soutěže, když v roce 2008 dokázal během chvilky zkonzumovat o 35 knedlíků více - na stole po něm zůstalo 233 pecek.

Soutěž v pojídání švestkových knedlíků vyrobených podle originální receptury má na festivalu v areálu likérky Rudolf Jelínek dlouhodobou tradici. Otevřena je široké veřejnosti. Dokladem o zkonzumovaných knedlících jsou pecky, které soutěžící odkládá na talíř. Právě kvůli tomu v propozicích soutěže pořadatelé upozorňují, že se pecky nejí, neboť slouží jako důkaz konzumace. Jako příloha je povolen pouze omastek a cukr. Soutěžící, kteří na startovní čáře začínají se základní porcí 30 knedlíků, mají podle pravidel povoleno cvičit, chodit po podiu i povolit opasek.

Hudební festival Vizovické Trnkobraní začal v pátek a končí dnes v noci, patří k hlavním kulturním událostem v létě v regionu. Festival navštěvuje až 20.000 lidí. Kromě koncertů nabízí doprovodný program filmové projekce, divadelní představení, taneční vystoupení folklorních souborů i aktivity pro děti. Tradice festivalu pojmenovaného po švestce (valašsky trnce) sahá do 60. let. S nápadem přišel místní lékárník Miloš Žabka, který se nechal inspirovat mikulovským a znojemským vinobraním. Původní název švestkobraní po domluvě místního ředitele pálenice a zakladatele festivalu se změnil na trnkobraní.