Busta je umístěná na budově základní školy, která nese Menšíkovo jméno. "Původně si bustu objednal hercův syn. Nakonec její umístění nedopadlo a zůstala u pana Armutidise," řekl Buček. Na její existenci upozornil předseda komise pro regeneraci památkové zóny Antonín Moravec, město sehnalo peníze a starosta se domluvil na umístění s ředitelkou školy. "A teď už se pan Menšík může zase smát. Jsem rád, že jde o bustu, která má přidanou hodnotu právě v hercově přirozenosti, že není fádní a strnulá," řekl Buček.

Ivančice už mají na rodném domě herce pamětní desku s podobiznou, která se však některým lidem včetně starosty nezdá příliš povedená. Herečka Stella Zázvorková při odhalení prý řekla: "Vladimíre, co ti to udělali?". Pamětní deska nakonec na domě zůstala.

Ivančice si slavného rodáka, který se narodil v roce 1929 a ztvárnil 120 filmových rolí, připomíná i v muzejní expozici, kterou každoročně navštíví několik tisíc lidí. Vznikla v roce 1999 a jsou v ní fotografie, věci z Menšíkova života a z natáčení filmů. Dalším místem, které jej připomíná, je rozhledna z roku 2007 v nedaleké Hlíně.