Magazín dnes napsal, že v červenci, tedy krátce poté, co Trump Kavanaugha nominoval na nejvyššího soudce, obdržela kancelář demokratické senátorky a členky justičního výboru Dianne Feinsteinové dopis, jenž podrobně líčí údajné setkání nejmenované ženy s Kavanaughem v době, kdy byli oba středoškoláky.

Žena údajně Kavanaugha obvinila, že se jí pokoušel násilím zmocnit na večírku. Násilím ji držel a ústa jí údajně zacpal rukou. Dokázala se však z jeho sevření vymanit. Feinsteinová potvrdila, že dostala informace o Kavanaughovi od osoby, kterou odmítá identifikovat, a že záležitost oznámila FBI.

"Kategoricky a jednoznačně odmítám toto tvrzení," řekl 53letý Kavanaugh v prohlášení, které dnes zveřejnil Bílý dům. "Neudělal jsem to na střední škole, ani nikdy jindy," dodal dosavadní soudce federálního odvolacího soudu.

Demokraté se snaží jeho nominaci napadnout a odložit jeho potvrzení v nové funkci. Mluvčí republikánského předsedy justičního výboru Chucka Grassleyho však dnes podle agentury Reuters řekl, že hlasování potvrzující Kavanaugha jako člena Nejvyššího soudu se uskuteční příští čtvrtek, jak bylo plánováno.

Kavanaugh od roku 2006 působí jako soudce odvolacího soudu federálního distriktu hlavního města Washingtonu. Dříve pracoval jako poradce Kennetha Starra, který vedl vyšetřování případu intimního vztahu bývalého prezidenta Billa Clintona se stážistkou v Bílém domě Monikou Lewinskou. Za prezidenta George Bushe mladšího působil Kavanaugh v Bílém domě. V 90. letech pracoval i pro soudce nejvyššího soudu Anthonyho Kennedyho, kterého má nahradit.

Umírněný konzervativec Kennedy, kterého nominoval v 80. letech prezident Ronald Reagan, se zapsal do dějin americké justice například tím, že se v kauzách rozhodujících o právech sexuálních menšin či legálnosti potratů přiklonil na stranu liberálů jako rozhodující hlas.