Dopadený muž pracoval jako obchodní zástupce firmy nabízející dodávky energií domácnostem. Právě při práci se podle policistů dostal do bytu ženy z Prahy 9. "Sjednal jí smlouvu na změnu dodavatele energie. Přitom si ale všiml, že seniorka trpí poruchou paměti, a zřejmě vytušil příležitost pro páchání trestné činnosti," uvedl Daněk.

Podezřelý potom podle mluvčího začal ženu od března 2014 pravidelně navštěvovat a okrádat. "Kradl peníze, které měla doma. Postupem času se dostal i k její platební kartě s pinem, a začal jí vybírat peníze z účtu. Celkem nemocnou seniorku okradl o více než 250.000 korun," popsal případ Daněk. Na krádež přišli až příbuzní seniorky, když zjistili, že si žena tři dny po sobě nemohla koupit žádné potraviny, protože již neměla peníze.

Sedmatřicetiletého podezřelého ze Semilska policisté dopadli v ubytovně na Praze 4 a obvinili z podvodu, krádeže a neoprávněného opatření platebního prostředku. Podle kriminalistů však muž při sjednávání změn dodavatelů energií připravil o peníze i další lidi. Policie proto na webu zveřejnila fotografie dopadeného. "Obracíme se na veřejnost s žádostí, aby se případní další poškození ozvali na linku 158. Při jednáních se muž představoval svým pravým jménem - Roman Farský," oznámil mluvčí policie.