Ditz pracoval v ČSOB od roku 1994 a od roku 2013 byl v představenstvu banky. "Exekutivní výbor skupiny KBC se rozhodl ukončit spolupráci s Markem Ditzem, který byl v rámci týmu ČSOB v České republice odpovědný za transformaci společnosti. Marek Ditz bude odvolán z funkce a opustí ČSOB k 31. říjnu 2018," sdělil serveru mluvčí banky.

Ditzovy funkce dočasně převezme generální ředitel ČSOB John Hollows. Ten přitom nedávno chválil postup transformace, za kterou zodpovídal právě Ditz. "To, že jdeme správnou cestou, potvrzuje růst počtu našich klientů i výrazný nárůst aktivních uživatelů mobilního bankovnictví, kterých jen meziročně přibylo 28 procent," komentoval letos v srpnu transformaci Hollows.

Ke stejnému datu jako Ditz ze své funkce odejde podle serveru Opojištění.cz také předseda představenstva ČSOB Pojišťovny Bezděk. Uvedl, že se k odchodu z funkce rozhodl sám. "S vedením skupiny ČSOB se rozcházíme gentlemansky a v dobrém," sdělil serveru.

Skupina ČSOB měla ke konci loňského roku zhruba 3,7 milionu klientů. Do skupiny patří ČSOB, Hypoteční banka, Českomoravská stavební spořitelna, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing, ČSOB Factoring a Patria. Čistý zisk skupiny ČSOB v letošním prvním pololetí klesl meziročně o 20 procent na 7,5 miliardy korun.