Neděle 24. září 2023
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Zataženo 17°C

Podcast: Pattinson je ubrečený Bruce Wayne. Nový Batman se vrátil k temné detektivce

Video se připravuje ...
Autor: jim - 
3. března 2022
05:00

Na plátna celosvětových kin se promítá nový blockbuster o temném rytíři. Brnění si oblékl herec Robert Pattinson, kterého proslavila upírská sága Twillight. Podle šéfredaktora a spolumajitele komiksového nakladatelství CREW Jiřího Pavlovského zahrál ubrečeného Bruce Wayna a Batmana pojal jako Robocopa. Proč se temná detektivka z Gothamu přesto povedla, prozradil expert v Blesk Podcast.  

Davy natěšených fanoušků netopýřího bojovníka se konečně dočkaly! Po velkofilmech Batman vs. Superman a Lize Spravedlnosti se temný rytíř zbavil vtípků a navrátil se do temnoty a špíny velkoměsta. Režisér Matt Reeves svého Batmana situoval do doby, kdy se zločinem bojuje teprve dva roky. Město ještě neterorizují psychopati v čele s Jokerem, Two-Facem, Scarecrowem a dalšími. Gotham ještě stále ovládají mafiáni, které se snaží temný rytíř dostat za katr. Jenže během dlouhé halloweenské noční šichty je před volbami špachtlí ubitý starosta. Batman nakráčí na místo činu obklopený mrmlajícími policisty a pro filmového hrdinu tímto moment začíná něco zcela novátorského a neobvyklého.

„Starší Batmani byli vyloženě superhrdinské filmy, kdy byla nějaká záhada a hrdina byl něčemu na stopě. Že by vyloženě ohledával místo činu, že by pracoval a dohadoval se s policií, že by luštil stopy - z tohoto hlediska je to nejblíž Batmanovi detektivovi. Klobouk dolů, to se filmu povedlo,“ chválí nové pojetí filmu Jiří Pavlovský z nakladatelství CREW. Připodobňuje ho k mixu epochálního Sedm a noiru. Gotham již není realistickým americkým velkoměstem v Nolanově podání, ale špinavá metropole prolezlá korupcí, drogami a nespokojenými chudáky.

Trucovitý hošík

Tohoto výbušného mixu ve společnosti využívá hlavní záporák Hádankář (Paul Dano), který nekráčí ve stopách Jima Carreyho, ale podle Pavlovského má blíž k Jokerovi Joaqina Phoenixe. Colina Farrella ve slizkém mafiánovi Penguinovi téměř nerozeznáte, jak je výborně zamaskovaný do malého tlouštíka. Vedle výborných záporáků pak působí Pattinson rozporuplně.

„Vidíme Bruce Wayna, co neví, co dělat se svým životem. Je plačtivý, říká všem, že nejsou jeho otec. Vypadá jako patnáctiletý trucovitý hošík. Jako Batman je v pohodě, protože je obrněný a působí spíš jako Robocop než Batman. Chodí, všichni po něm střílí a občas někoho zmlátí,“ rozebírá nového netopýřího Pavlovský. 

Z jakých komiksů nový film vychází, a proč Crew k filmu publikovala komiks Dvojník, v němž Batmanova kopie překročí hranici a začne zabíjet, prozradil Jiří Pavlovský v Blesk Podcast:

Video  Blesk Podcast: Pattinson je ubrečený Bruce Wayne. Nový Batman se vrátil k temné detektivce  - Jiří Marek
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud