Recenze: Romantikou i napětím nabitý Zlodějský tanec probudí lačnost i u dospělých čtenářů

Recenze: Romantikou i napětím nabitý Zlodějský tanec probudí lačnost i u dospělých čtenářů  (Autor: nakladatelství CooBoo)
Autor: dce - 
19. července 2019
19:49

Zlodějský tanec je další young adult fantasy z nespočtu, které se na pulty našich knihkupců každý rok dostávají. Autorka Mary E. Pearsonová je v zahraničí velmi dobře známá a její jméno je spojováno s kvalitní literaturou tohoto žánru. Je tomu tak i v případě Zlodějského tance?

Příběh začíná putování Kazi a jejích přátel po pustině, kde před lety došlo k ničivé bitvě. Jejich cílem je ale Skalisko, neuznané království, kde se má nacházet jeden z největších válečných zločinců. Jenže už od začátku nejde nic podle plánu - starý král ve Skalisku je mrtev a Kazi při první příležitosti ztrapní toho nového. Nakonec ale spolu skončí na voze lovců lidí, připoutaní k jednomu řetězu. I když uniknou zločincům, jsou nuceni putovat krajinou dlouhé dny spolu. A právě to všechno změní...

Ačkoliv se to z anotace u nakladatele moc nezdá, tahle kniha je mnohem větší romance, než fantasy. Autorka pomalu až křečovitě rychle vrhla dva hlavní protagonisty k sobě a přinutila je se do sebe zamilovat - zpočátku to působí zbytečné uspěchané, ale později začne úvod dávat větší smysl. Učiní totiž prostor pro intriky a plánování.

Postavy v knize nejsou nijak převratné charaktery, ale odpovídají poměrně klasickým typům z podobných příběhů - silná mladá hrdinka, jejíž dětství bylo neskutečně tvrdé, ale zvládla se vypracovat, a rovněž mladý, ale neuvěřitelně pohledný muž, který působí chladně, ale pod tou slupkou se skrývá citlivá duše. Zní to trošku už jako stereotyp, Pearsonová má ale velké štěstí, že dokáže dobře fabulovat.

Dramatický příběh plný zvratů a tajemných odboček má už předem zaručený úspěch. Bohužel redaktor knihy z nakladatelství CooBoo si opět nedal moc velkou práci a stránky knih „ůzdobí" stovky překlepů a zbytečných chyb. Zlodějský tanec vlastně ničím moc nevyniká, přesto je to ale po čertu dobré čtení.


Mary E. Pearson

Zlodějský tanec

nakladatelství CooBoo, 2019

448 stran

Hodnocení: 80 %

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud