Recenze: Příběh pro skutečné knihomoly. Stránky světa se dočkaly posledního epického dílu

Autor: dce - 
19. 1. 2019
16:19

Cesta do srdce stránek je u konce. Epická trilogie Kaie Meyera se konečně dočkala překladu třetího dílu, a tak i čeští čtenáři mohou konečně uzavřít vyprávění o bibliomantech, ex libris a boji za záchranu jejich světa.

Spolu s třetím pokračováním Stránek světa nazvaným Kniha krve se vrací i hlavní hrdinka Furia a její přátelé. Její vyprávění pokračuje přesně tam, kde minule skončilo - Furia se nachází v prakticky nepřístupném Refugiu noci a snaží se najít cestu zpět, jenže to vypadá že bude muset pomoci i tisícům Inkoustovců, kteří zde žijí. Refugium noci, stejně jako ostatní místa světa bibliomantů pohlcují Myšlenky - vír barev, o kterém nikdo neví, kde se vzal a co vlastně dělá. Všichni z něj ale mají strach, protože Myšlenky by mohly zničit celý svět.

Meyer rozhodně neztrácí čas - v knize nevysvětluje nic z předchozích dílů a čtenáře vrhne rovnou do víru děje. Rok od vydání poslední knihy to pro některé čtenáře může být trošku zmatečné - v knize je poměrně dost postav a každá má svůj důležitý příběh a proto není těžké se v tom ztratit.

Pravdou ovšem je, že autor vytvořil skutečně unikátní svět a zaplnil ho zábavnými postavami s realistickou psychologií a uvěřitelnými dialogy. Svět bibliomantů je plný krásných detailů a nic nezůstalo náhodě. Příběh rovnoměrně dělí mezi tři hlavní linie a jejich postavy.

Celá kniha pak přináší neuvěřitelnou smršť dobrodružství, kteoru budete jen neradi opouštět. Meyer skutečně umným způsobem uzavírá trilogii, která začíná nenápadně a končí opravdu velkolepě.


Kai Meyer

Stránky světa: Kniha krve

nakladatelství CooBoo, 2018

360 stran

Hodnocen í: 90 %

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa