Recenze: Paměti lékaře Hugha potěší milovníky historických detektivek

Recenze: Paměti lékaře Hugha potěší milovníky historických detektivek
Autor: dce - 
4. 7. 2019
12:56

Jen málokterý autor si v dlouhých knižních sériích dokáže udržet stejnou úroveň, zvlášť pokud je hned první díl povedený. Mel Starr a jeho knižní řada pamětí lékaře Hugha de Singletona ze středověké Anglie je ovšem jednou z těch světlých výjimek. Fanoušci se letos dočkali dalšího pokračování a je opět skvělé!

Když v lese najdou obyvatelé Bamptonu oběšeného místního neřáda, nikdo nad ním netruchlí. Místnímu bailiffovi a lékaři Hughovi ale jeho smrt přijde podezřelá, a tak se smrtí muže, který před nějakou dobou zaútočil i na něj, začne zabývat. Vyšetřování ale není nijak jednoduché a vypadá to, že zůstane nevyřešeno. Hughovi pak navíc někdo začne usilovat o život!

Čtvrté pokračování detektivek Mela Starra je čtenářskou sázkou na jistotu - autor drží formu, rozvíjí postavy a jejich vztahy a do série dostává další a další dějové linie. Zároveň ale přináší nový krimi příběh, který ačkoliv není plný krve a šílených vrahů, rozhodně zaujme a potěší fanoušky dobových příběhů.

Právě detaily o středověkém životě dělají ze Starrových knih unikátní a především zajímavé čtení. Jeho postavy jsou navíc realistické a mistrně propracované. Příběh spolu s pozadím i formou do sebe pak zapadají jako ozubená kolečka a všechno spolu perfektně ladí. Starr má skutečně dokonalou schopnost citlivě vykreslit příběh a poutavě do něj na četných místech přihodit nejednu historickou zajímavost. Čtenář se rozhodně nebude nudit.


Mel Starr

Neposvěcená půda

nakladatelství Brána, 2019

240 stran

Hodnocení: 90 %

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Zobrazit celou diskusi
Další videa