Legenda taneční hudby vystoupí v Praze: ATB hraje trance, house i ambient

ATB vystoupí v pražském klubu Duplex 20. dubna 2019.
14. 3. 2019
22:40

Dalším zahraničním headlinerem, který vystoupí v pražském DupleXu přímo uprostřed Václavského náměstí, bude legenda trancu a taneční hudby celkově. Nejde o nikoho jiného než slavného DJe a producenta vystupujícím pod jménem ATB. O jeho slávě svědčí i to, že se v loňském roce umístil na 48. příčce prestižní ankety DJ Mag Top 100 DJs.

Existuje jen málo umělců, kteří mají takový vliv na aktuální taneční scénu. ATB, vlastním jménem André Tanneberger, buduje tento vliv posledních 15 let. Přestože nevlastní žádný tajný recept na úspěch, tak je právě on jedním z umělců, který se úspěšně brání jakékoli kategorizaci. Jeho sound je převážně tranceový, ale slyšet je v něm i dance pop nebo ambient.

Jeho diář je plný vystoupení od USA po Asii a zpět, napříč celým světem. Vystupuje na největších festivalech, jako jsou Electric Daisy Carnival, Creamfields nebo Nature One. Je také rezidentním DJem světoznámého Marquee Clubu v Las Vegas. Jeho mezinárodní koncertní diář nemůže být více rozmanitý a jeho produkce se již několik let těší té nejlepší kvality. Každé z jeho devíti alb nese jeho nenapodobitelný autentický zvuk, který se vyvíjí v čase, aniž by se uchýlil k trendům.

ATBho producentské portfolio doplňují dvě originální kompilace, které nabízejí exkluzivní nahlédnutí do jeho DJ profese. Od roku 2003 vychází kompilační série ATB “In The Mix”, která nabízí jeho aktuální playlist z jeho tour po světových klubech. V roce 2010 vznikla první kompilace nové série “Sunset Beach DJ Session”, která spojila elektronickou taneční hudbu s vibracemi slunce, moře a písku. Tato kompilace je více ambientní a klidnější. Odtajňuje jeho vášeň pro rozmanitost taneční hudby, která si také zaslouží prostor v jeho produkci.

Jeho elektrizující hudba vzrušuje generaci od generace na aktuální rychle se měnící EDM scéně po celé planetě, jak o tom svědčí jeho plný diář. Alba a kompilace značky ATB se pravidelně během týdnů dostávají do předních příček hitparád. Nejnovější “Sunset Beach DJ Session” získala okamžitě místo v TOP 5 prodejních hitparád. Při posledním sčítání má ATB za sebou 26 zlatých a 15 platinových disků.

Poslední album ATBho neXt se pohybuje na pomezí EDM, housu a ambientu. Jeho nejslavnější období bylo jistě to trancové. Hity jako Let You Go, Hold You nebo 9 PM (Till I Come) si pamatuje každý fanda elektronické hudby. Čeští fandové se na něj mohou těšit 20. dubna 2019 v DupleX, The Rooftop Venue!

Oficiální Facebook party s ATB

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa