Autor hitu Right Here, Right Now míří do Česka. Fatboy Slim to u nás poprvé rozbalí v klubu

Fatboy Slim vystoupí 24. května 2019 v pražském klubu Duplex.
Autor: shp, tz - 
8. 4. 2019
21:00

Legendární DJ a producent Fatboy Slim přijede 24. května 2019 do pražského klubu Duplex. Bude to tak úplně poprvé v historii, kdy tento fenomenální představitel světové taneční scény vystoupí v ČR v klubovém prostředí. Slavný diskžokej přitom stojí za nejslavnějšími hity elektronického taneční hudby jako Right Here, Right Now, The Rockafeller Skank nebo Weapon of Choice.

Fatboy Slim, vlastním jménem Quentin Leo Cook, také známý jako Norman Cook, patří jednoznačně mezi legendy světové taneční hudby. Spolu s interprety, jako jsou The Prodigy nebo The Chemical Brothers, patří k průkopníkům žánru, který se nazývá big beat. Jeho styl je také známý jako kombinace hip hopu, breakbeatu, rocku a rythmn and blues.

Už jako kluk vypustil ze svého rodného jména „Quentin“ a začal si říkat „Norman“. Pod pseudonymem Norman Cook vystupuje dodnes. Fatboy Slim vystoupí v DupleX, The Rooftop Venue 24. května 2019. Budou to téměř dva roky od jeho posledního vystoupení v České republice, kdy vystoupil na největším tuzemském hudebním festivalu Beats for Love pro více než 30 tisíc lidí.

Support mu udělají rezidentní DJs, které postupně odtajníme na stránce facebook události. Velký úspěch slavil s druhou deskou You've Come a Long Way, Baby (1998). Nesmrtelnými se staly singly „Right Here, Right Now“ a „The Rockafeller Skank“ (Tato píseň se objevila i na soundtracku ke hře FIFA 99).

Jeho legendární set v domácím Brightonu přilákal cca 250 000 návštěvníků – záznam koncertu obsahuje deska Live on Brighton Beach (2002). Klip k písni „Praise You“ vyhrál tři a „Weapon of Choice“ dokonce čtyři ceny na MTV Music Video Awards. V květnu 2007 obdržel Ivor Novello Award za celoživotní přínos hudbě.

OFICIÁLNÍ FACEBOOK AKCE S FATBOY SLIMEM

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa