Recenze: Hořká sezona jako puzzle skládá tvář pachatele v knize nabité napětím

Hořká sezona jako puzzle skládá tvář pachatele v knize nabité napětím.
Autor: Ivan D. Hladík - 
2. 11. 2018
11:00

Dvojice vyšetřovatelů v nové akci plné zvrácenosti pachatele a krve opět boduje. Další díl série dokazuje, že někdy pokračování prospívá autorově umu i příběhům.

Nikki Lisková ze svého přeložení do oddělení pro odložené a nevyřešené případy rozhodně radost nemá – chybí jí akce, frmol při celonočních službách, nejvíce ze všeho jí však chybí její starý parťák Sam Kovac. Ten sám toto odloučení snáší ještě hůř. Z chmur ho vytrhne až obzvlášť brutální dvojitá vražda: známý univerzitní profesor a jeho manželka byli ve svém domě rozsekáni obřadním japonským samurajským mečem. Oproti tomu případ Liskové – nevyřešená vražda vyznamenaného detektiva z oddělení sexuálních zločinů – nebudí příliš pozornosti, po dvaceti pěti letech je jen malá naděje, že by byl vrah najednou dostižen. Když se však stopy dvou zločinů, které dělí čtvrtstoletí, náhle zkříží, musí Kovac s Liskovou rychle nalézt odpovědi, než vrah znovu udeří.

Další díl detektivky s ústřední dvojicí  Kovac/Lisková dokazuje, že rčení „dvakrát do stejné řeky nevstoupíš“ je sice pravdivé, ale nemusí znamenat nic špatného. Američanka Tami Hoag má nejspíš velmi slušnou dohodu se svými múzami, zásobují ji totiž stále lepšími nápady. Čtenáře tak přímo blaží začíst se do další akce sympatických hrdinů, odhalovat složité hádanky a otázky v případu, který má spád a téměř filmový střih – další stránka vždy vtáhne do děje, který jste zrovna chtěli vidět. Tempo je jedním z výrazných plusů, kniha nestihne zpomalit nebo nudit až do poslední z více než čtyř set stran.

Knižní klub navíc po prvních třech částech série, Popel popelu (2004), Prach prachu (2005) a Minulá provinění (2008) dopřál knihám slušivou a moderní obálku, jíž se pyšní už Devátá dívka a První oběť (obě 2014). I proto není až takový problém, aby i tento titul čtenář bez problémů našel mezi desítkami dalších knih, což je moc dobře. Podobně propracovaných příběhů zase tolik nevychází a Nikki Lisková i Sam Kovac si pozornost určitě zaslouží. I když jsou obklopeni zlem, určitě se stanou výbornými společníky i vám.


Tami Hoag

Hořká sezona

Počet stran: 424

nakladatelství Knižní klub, 2018

Hodnocení: 90 %

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Zobrazit celou diskusi
Další videa