Recenze: Policista-čaroděj vyráží do nejodlehlejší stanice. V metru řádí duch!

Recenze: Policista-čaroděj vyráží do nejodlehlejší stanice. V metru řádí duch!
Autor: Dagmar Čechová - 
14. 10. 2018
17:26

Do dalšího - tentokrát drobného - dobrodružství se vydává policejní čaroděj Peter Grant. Krátká novelka, která má čtenářům pomoci překlenout čekání na další pokračování oblíbené série, vás tentokrát zavede do metra a z něj až na venkov. V podzemce totiž řádí duchové, ale nebude to s nimi jen tak.

Londýnské metro bylo vždycky plné duchů, většinou o nich ale nebylo moc slyšet, maximálně se sem tam ozval nějaký vyděšený cestující. Jenže v posledních dnech na policii volalo až příliš mnoho lidí, kteří hlásili setkání s agresivními a sprostými lidmi ve viktoriánských kostýmech.

Peter Grant má jasno - tihle duchové mají nějaký cíl. A jeho prací je zjistit jaký. A jako vždycky to nebude nic jednoduchého. Ukáže se totiž, že duchové jsou jen předzvěstí, v nebezpečí je totiž mladá žena. A ta je zatím živá....možná.

Necelých 150 stran čítá krátká novela z pera Bena Aaronovitche, úspěšného autora série o policejním čaroději Peteru Grantovi. Chronologicky zapadá mezi dva poslední vydané díly Strom viselců a Prokleté domovy. A podobně jako všechny Aaronovitchovy knihy i tahle je neuvěřitelně zamotaná.

Co začne jako prostý hon na uřvaného rasistického ducha se ukáže být záchranou zmizelé mladé ženy. Mezitím ale Grant zakopne o příliš mnoho utopených lišek, malé vodní božstvo a musí se zároveň postarat i o svou nesmírně nadanou sestřenici Abigail.

Na 150 stranách se tak odehraje víc, než v knihách mnohých jiných autorů a jako vždy se v tom čtenáři tak trošku ztrácí. Navíc se začíná zdát, že i sám Aaronovitch už úplně neví co a jak - v knize za sebou totiž zanechal několik nevysvětlených věcí. V jeho případě to ovšem může znamenat pouhou vábničku k dalším dílům.

Peter Grant a jeho krátké dobrodružství je i tentokrát čtivé a zábavné svým jedinečným způsobem. Novelka Nejodlehlejší stanice potěší všechny příznivce jeho knih a určitě pomůže s čekáním na další díl, které bude patrně pěkně dlouhé. Sedmé pokračování série totiž teprve čeká na vydání v angličtině.


Ben Aaronovitch

Nejodlehlejší stanice

nakladatelství Argo, 2018

144 stran

Hodnocení: 80 %

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa